Policjanci apelują: Jedź bezpieczne w okresie świątecznym

niedziela, 24.12.2023 12:00 1115 0

Zbliżający się okres Świąt Bożego Narodzenia, to czas wzmożonego ruchu. Wiele osób w tym czasie wyjeżdża by wypocząć lub spotkać się z rodzinami. Planując podróż pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie, niezależnie ile kilometrów mamy do pokonania.

Policjanci dołożą wszelkich starań, aby wspierać podróżnych, koncentrując swoje działania między innymi na udzielaniu uczestnikom ruchu drogowego wszelkiej pomocy.

Należy jednak wyraźnie podkreślić, że nie może być taryfy ulgowej wobec osób, które naruszają przepisy ruchu drogowego i tym samym narażają innych na ryzyko utraty życia i zdrowia.

Policjanci pełniący służbę na drogach w okresie Świąt, oprócz kontroli prędkości, będą zwracać szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących oraz sposób przewożenia pasażerów w pojazdach.

Przed podróżą pamiętajmy o przygotowaniu swojego samochodu do drogi. Należy między innymi sprawdzić światła, hamulce, płyny eksploatacyjne, stan opon. Nie pozwólmy też ani sobie, ani innym na nieodpowiedzialne zachowanie, jakim jest wsiadanie za kierownicę pojazdu po spożyciu alkoholu.

Warunki zimowe są wymagające. Przestrzegamy przed zbytnim pośpiechem na drodze. Koncentracja, dostosowanie prędkości do warunków ruchu ,w tym m.in. pogody, stanu nawierzchni i własnych umiejętności to kluczowe elementy, które wpływają na bezpieczeństwo nas wszystkich

Zadbajmy, aby Święta Bożego Narodzenia były spokojne i bezpieczne!

Komenda Główna Policji

Dodaj komentarz

Komentarze (0)