Pokonali rywali w turnieju szachowym

poniedziałek, 7.12.2020 09:14 1904 0

5 - 6.12.2020r w Klubie Szachowym "Mikama" odbył się turniej na II i III kategorię szachową. Wzięli w nim udział zawodnicy z Wałbrzycha, Żarowa, Jawora, Złotego Stoku, Łagiewnik oraz ze Świdnicy.

Po zaciętej rywalizacji zwycięzcą turnieju został Sebastian Kalista (Ksz"Mikama"Świdnica), drugie miejsce zajął Hubert Cichoń (Ksz "Mikama" Świdnica), natomiast trzecie miejsce przypadło Januszowi Kilańskiemu (Ksz Gambit MDK Świdnica).

W kategorii kobiet (juniorek) pierwsze miejsce zajęła Weronika Komaniecka (Goniec Żarów), drugie Angelika Kołodziejczyk (Goniec Żarów), a trzecie Hanna Chorążyczewska (Ksz"Mikama"Świdnica), w imieniu Hanny nagrodę odebrał trener Kamil Gałuszka (na zdjęciu).

Nagrody otrzymali również juniorzy Remigiusz Olejarczyk, Artur Ratkowski oraz Oskar Perek.

Swoje kategorie podnieśli: Hubert Cichoń (II kat), Weronika Komaniecka (II kat. kobieca) oraz Jakub Maracewicz (III kat.).

Organizatorami turnieju byli Stowarzyszenie Ksz."Mikama" Świdnica oraz Mikama Academy Małgorzata Chiciak-Gałuszka.