komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 23 października 2020

Marleny, Seweryna

Pogotowie przeciwpowodziowe w gminie Żarów, sytuacja hydrologiczna w Świdnicy

środa, 14.10.2020 13:50 , komentarze: 4 , odsłony: 4478
kategorie artykułu:

Burmistrz Miasta Żarów Leszek Michalak ogłosił dziś pogotowie przeciwpowodziowe na obszarze gminy Żarów. Decyzja ta została podjęta, w związku ze złą sytuacją meteorologiczną oraz prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu. W Świdnicy powstało rozlewisko wodne na ul. Śląskiej przy wyjeździe z miasta w stronę Bystrzycy Dolnej.

Na rzekach w części kraju zostały przekroczone stany alarmowe i ostrzegawcze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed dalszymi wzrostami.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia trzeciego stopnia w województwach: dolnośląskim (w zlewniach: Kaczawy, Skory, Baryczy, Strzegomki, Nysy Kłodzkiej, Ślęży, Oławy, gdzie ważne będą do godz. 12 w czwartek), wielkopolskim, opolskim, śląskim i zachodniopomorskim.

ŻARÓW

Gminny Sztab Kryzysowy monitoruje sytuację w gminie Żarów i w na chwilę obecną nie ma powodów do niepokoju mieszkańców. W związku z występującymi oraz prognozowanymi opadami deszczu, poziom rzek osiągnął podwyższony poziom, nie przekroczył jednak stanu alarmowego. Niestety prognozy na nadchodzące dni są podobne, dlatego nasze służby na bieżąco będą reagować na obecną sytuację – mówi Michał Domański z Gminnego Sztabu Kryzysowego UM w Żarowie.

Pogotowie przeciwpowodziowe na terenie gminy Żarów obowiązuje od dziś 14 października godz. 12.00 do odwołania.

ŚWIDNICA

Straż Miejska w Świdnicy nie odnotowała żadnych zgłoszeń od mieszkańców w sprawie podtopień czy zalania ich posesji. Powstało natomiast rozlewisko wodne na ul. Śląskiej przy wyjeździe z miasta w stronę Bystrzycy Dolnej, niedaleko ogrodów działkowych „Stokrotka 1”. Aktualnie droga jest przejezdna, a sytuacja w tym rejonie miasta jest na bieżąco monitorowana przez miejskie służby.

- Jesteśmy w stałym kontakcie z Państwową Strażą Pożarną oraz Strażą Miejską w Świdnicy. Sytuacja obecnie jest opanowana. Nie ma powodu do obaw. Na bieżąco monitorujemy poziom wody w rzece Bystrzyca na terenie miasta, który jest podwyższony ale aktualnie nie zagraża bezpieczeństwu mieszkańców Świdnicy – mówi Jacek Budziszewski, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Nagły wzrost poziomu wody miał miejsce w zbiornikach na terenie Parku Centralnego. Jest on na tyle wysoki, że woda przelewa się z jednego ze zbiorników. Uspokajamy - jest to pożądana sytuacja. W trakcie przebudowy Parku Centralnego zbiorniki były projektowane i wykonane w taki sposób, aby w przypadku nadmiernych opadów woda samoczynnie przelewała się z nich przez specjalne kanały wprost do rzeki. 

Zamknięto jedynie odcinek jezdni na odcinku od ulicy Częstochowskiej w kierunku Niegoszowa.

 

 

Wasze komentarze

wczoraj, 23 godz temu
środa, 21.10.2020 15:53
środa, 21.10.2020 09:22
2
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica