Poderżnęli gardło przypadkowemu mężczyźnie. Jest akt oskarżenia

czwartek, 27.1.2022 09:29 8194 4

Poderżnęli gardło przypadkowemu mężczyźnie. Jest akt oskarżenia


W piątek 30 października ub. r.bracia Krzysztof i Andrzej N. ze Świebodzic napadli przypadkowego mężczyznę i podcięli mu gardło. Teraz bracia N. odpowiedzą za zbrodnię. Prokuratura Rejonowa w Świdnicy wysłała przeciwko niem akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Świdnicy. Grozi im dożywocie.

 - Przerażający jest fakt, że mężczyźni zaatakowali i pobili zupełnie przypadkowego człowieka, bez żadnego powodu. Za co otrzymali zarzuty występku chuligańskiego. Jakby tego było mało, bracia postanowili podciąć mężczyźnie gardło. Jeden z nich przytrzymywał go, a drugi wyjął nóż i przeciągnął nim po szyi ofiary, przecinając powłoki skóry i żyłę. Tylko milimetry dzieliły ostrze od tętnicy szyjnej, sąd także zarzut usiłowania zabójstwa dla braci N. Sąd przedłużył im areszt. Obaj byli wielokrotnie karani. Braciom grozi dożywocie - mówi Prokurator Rejonowy w Świdnicy, Marek Rusin.

Przypomnijmy, 38-letni mężczyzna, ofiara braci N. przyjechał do Świebodzic, by pomóc rodzicom w pracach na ogródku działkowym. Kiedy skończył, około godziny 18.30 poszedł na przystanek autobusowy, aby wrócić do domu. Wtedy na przystanku zjawili się dwaj bracia ze Świebodzic, 38-letni Krzysztof N. i jego 28-letni brat Andrzej. Obaj byli pod wpływem alkoholu, zaczepili mężczyznę i kazali mu odejść z przystanku. Kiedy mężczyzna odmówił, rzucili się na niego i zaczęli bić.

Bracia zostali zatrzymani przez policję jeszcze tego samego dnia. Całe zdarzenie na przystanku obserwowała pani Jolanta, która czekała na autobus po przeciwnej stronie ulicy i pobiegła na pomóc bitemu mężczyźnie. Odciągała napastników i spłoszyła ich. Mężczyźni uciekli, a pani Jolanta wezwała służby. Ofiara pobicia przeszła skomplikowaną operację, która uratowała mu życie.


- Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Świebodzicach potrzebowali niespełna dwóch godzin, aby ustalić sprawców tego zdarzenia i ich zatrzymać. Sprawcami okazali się dwaj bracia- mieszkańcy Świebodzic, których w dniu 2 listopada br.. Sąd Rejonowy w Świdnicy  aresztował na 3 miesiące min. pod zarzutem usiłowania zabójstwa. Bezsprzecznie należy stwierdzić, że działanie pani Jolanty uratowało życie napadniętemu mężczyźnie. W uznaniu za nieprzeciętną odwagę 08 listopada, pani Jolanta odebrała z rąk Komendanta Komisariatu Policji w Świebodzicach podziękowania od Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy młodszego inspektora Andrzeja Dobiesa - mówiła Oficer Prasowy KPP Świdnica mł. asp. Magdalena Ząbek.foto - KPP Świdnica, archiwum

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

sobota, 29.01.2022 13:01
Sznurek i na latarnie niech wiszą tydzień i każdy taki...
Dzierżoniowianin piątek, 28.01.2022 08:19
Zuch kobieta!!! - nie jeden mężczyzna by uciekł...
czwartek, 27.01.2022 09:59
Brawo Pani Jolu
Alois czwartek, 27.01.2022 11:10
Czyż bracia N. to nie szajbusy?