Podczas policyjnej akcji "Prędkość" ujawniono 121 wykroczeń. Ilu kierujących straciło uprawnienia?

piątek, 22.9.2023 16:12 783 0

Nadmierna prędkość i niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze to jedne z głównych przyczyn wypadków drogowych. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy codziennie podejmują działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu kierujących, którzy rażąco łamią przepisy w tym zakresie.

W trakcie akcji funkcjonariusze przeprowadzili 130 kontroli drogowych i ujawnili aż 121 wykroczeń, które dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości przez kierujących. Funkcjonariusze ponownie objęli swoim działaniem powiat świdnicki, realizując zadania statycznie na punktach kontrolnych, uwzględniając przy tym w szczególności rejony przejść dla pieszych, a także w patrolu dynamicznym przy użyciu wideorejestratora zamontowanego w nieoznakowanym radiowozie.

Co ciekawe, nikt nie utracił uprawnień za przekroczenie dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

- Przypominamy, że każdy kto wsiada za kierownicę swojego pojazdu odpowiada nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, aby jeździć zgodnie z przepisami i stosować się do ograniczeń wynikających z przepisów ruchu drogowego. Brawura i ryzykowne zachowania mogą doprowadzić do poważnego w skutkach wypadku drogowego - apeluje mł. asp. Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

KPP w Świdnicy

Dodaj komentarz

Komentarze (0)