komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

piątek, 17 sierpnia 2018

Zanny, Mirona

POD NASZYM PATRONATEM. Przemysłowe Miasto Dzieci znów będzie otwarte!

wtorek, 12.6.2018 08:58 , komentarze: 0 , odsłony: 513
kategorie artykułu:

POD PATRONATEM DOBA.PL. W dniach od 25 do 29 czerwca 2018 roku znów zostanie otwarte ,,Przemysłowe Miasto Dzieci” organizowane przez Muzeum Kolejnictwa na Śląsku już od 10 lat!

Główną ideą projektu jest stworzenie wakacji dla dzieci, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej i być może dlatego „Przemysłowe Miasto Dzieci” jest pozytywnie postrzegane przez media i władze lokalne, czego dowodem jest otrzymanie w 2012 roku nagrody Świdnicki Gryf. Do udziału w bezpłatnych warsztatach zapraszane są dzieci w wieku od 7 do 14 lat, pochodzące z rodzin o ograniczonym dostępie do kultury czy też narażone na wykluczenie społeczne.

Przemysłowe Miasto Dzieci  - to edukacyjne warsztaty dla dzieci i młodzieży, które organizowane jest jednocześnie w trzech różnych miejscach: Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej – Kolejowe Miasto Dzieci, w nowo powstającym Muzeum Technik Rolniczych w Piotrowicach Świdnickich oraz Muzeum Hutnictwa Cynku w Katowicach – Hutnicze Miasto Dzieci. ,,Przemysłowe Miasto Dzieci” to projekt, który poprzez zabawę wychowuje, uczy pracy w zespole, przedsiębiorczości, szacunku do pieniędzy i wykonywanych zadań, a przede wszystkim wpływa na rozwój pozytywnych cech charakteru, tj. tolerancji, empatii, współodpowiedzialności. Rozpoczęciem projektu będzie rejestracja uczestników w urzędzie pracy, gdzie otrzymają dowody osobiste i karty pracy. Następnie każdy udaje się na swoje stanowisko pracy. W Mieście Dzieci każdy znajdzie też czas na ciepły posiłek oraz rekreacje. Oczywiście w Mieście zarządzanym przez dzieci należy wybrać Burmistrza, który będzie walczył o swoich obywateli.

Cykliczność projektu wskazuje na jego rozwój oraz rosnące zainteresowanie po stronie najmłodszych uczestników, dlatego tak ważne jest wspieranie ich potencjału twórczego i intelektualnego. Projekt stanowi odpowiedź na zachodzące procesy społeczne, potrzebę stymulacji rozwojowej dzieci i kształtowanie ich tożsamości.

Miasto, którym będą zarządzać dzieci nadal potrzebuje wsparcia w wyposażeniu zawodów oraz poszukuje opiekunów i wolontariuszy. Mile widziane są osoby, które przekażą dzieciom znajomość zawodową w restauracji, kawiarni, piekarni, kółku teatralnym, tanecznym czy tez innych zajęciach edukacyjnych (kreatywność chętnych bez ograniczeń). 

Kontakt: 0-74 637-43-30, www.muzeumtechniki.pl

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 13 godz temu
czwartek, 16.8.2018 14:25
wtorek, 14.8.2018 13:24
wtorek, 14.8.2018 10:11
3
poniedziałek, 13.8.2018 16:20
poniedziałek, 13.8.2018 08:14
czwartek, 9.8.2018 12:24
1
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Miral
Miral
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Skład opału Agro
Skład opału Agro
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Auto Max
Auto Max
Mati Autogaz
Mati Autogaz