Po raz drugi uczczą na boisku pamięć zmarłego trenera!

niedziela, 12.1.2020 10:42 1373 0

Ruszyły przygotowania do drugiej edycji święta futbolu przeznaczonego dla młodych zawodników. W dniach od 6 do 8 marca na sztucznym boisku Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się kolejny Memoriał Piłkarski Grzegorza Solarza poświęcony pamięci wieloletniego trenera biało-zielonych. Na starcie trzydniowych zawodów zaprezentuje się znów 12 znakomitych drużyn.

Do startu tego niezwykle silnie obsadzonego turnieju pozostały niespełna dwa miesiące, a organizatorzy kompletują kadrę. Wiemy, że w Świdnicy znów zaprezentują się bardzo mocne ekipy z różnych zakątków Polski, a organizatorzy – przedstawiciele Miejskiego Kubu Sportowego Polonia-Stal Świdnica wkrótce zaczną odkrywać karty. Jak zdradzają, emocji nie zabraknie, a na murawie zobaczymy reprezentantów mocnych klubów i szkółek piłkarskich. Ponownie zmagania toczyć się będą w kategorii wiekowej U-13, zatem w tym roku do walki przystąpią gracze z rocznika 2007. Trzydniowe święto rozpocznie się w piątek, 6 marca.

Mecze rozgrywane będą od około 14.00 do 20.00. W sobotę gra toczyć się będzie przez cały dzień (8.00 – 20.00), a wielkich zwycięzców poznamy w niedzielę, 8 marca. Ceremonia kończąca cały turniej przeprowadzona będzie w okolicach głównej płyty Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wszystkie spotkania rozgrywane będą z kolei na murawie ze sztuczną nawierzchnią. Zapisy, dodatkowe informacje pod numerami telefonów: 606-304-012 i 604-862-195.

Tak było w 2019 roku:

W ubiegłym roku zobaczyliśmy na starcie w sumie 12 drużyn – 1 ekipę czeską i 11 polskich z aż 6 województw (wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, śląskiego i dolnośląskiego). Byli z nami: – SK Sedlec (Czechy), Akademia Piłkarska Reissa Poznań (województwo wielkopolskie), Kania Gostyń (województwo wielkopolskie), Żaki Szczecin (województwo zachodniopomorskie), Juventus Academy Bydgoszcz (województwo kujawsko-pomorskie), Boruta Zgierz (województwo łódzkie), MKS Żory (województwo śląskie), Miedź Legnica (województwo dolnośląskie), Górnik Wałbrzych (województwo dolnośląskie), Zjednoczeni Żarów (województwo dolnośląskie), Karolina Jaworzyna Śląska (województwo dolnośląskie) i gospodarze – MKS Polonia-Stal Świdnica (województwo dolnośląskie).

Na starcie 12 drużyn z Polski i Czech, 48 rozegranych spotkań, a przede wszystkim znakomite emocje i fantastyczny poziom sportowy. 3 marca 2019 roku zakończyło się prawdziwe święto futbolu w Świdnicy skierowane do zawodników i zawodniczek w kategorii wiekowej U-13. Poznaliśmy wtedy ostateczne rozstrzygnięcia I Memoriału Piłkarskiego Grzegorza Solarza organizowanego przez Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica. To były trzy dni pełne sportowych emocji. Wielkich zwycięzców poznaliśmy podczas niedzielnego dnia rywalizacji. Po rozegraniu porannych pojedynków w walce o najwyższe laury w Lidze Mistrzów (lokaty 1-6 na zakończenie turnieju) pozostały trzy zespoły – czeski SK Sedlec, Akademia Piłkarska Reissa Poznań i Polonia-Stal Świdnica.

Gospodarze dowodzeni przez trenera Mariusza Krupczaka zanotowali świetny turniej i mieli wszystko w swoich rękach. By stanąć na najwyższym stopniu podium musieli w ostatnim boju pokonać ekipę ze stolicy Wielkopolski. Ostatecznie padł remis 1:1. Był to bez wątpienia jeden z najlepszych meczów podczas całego turnieju, stojący na niezwykle wysokim poziomie sportowym. Ostatecznie w turnieju wygrali zatem poznaniacy, a biało-zieloni zostali rzutem na taśmę wyprzedzeni jeszcze przez Czechów z SK Sedlec, którzy pokonali 2:1 Borutę Zgierz. Najlepsi w Lidze Europy okazali się z kolei piłkarze ekstraklasowego klubu – Miedzi Legnica.

Trener Grzegorz Solarz przez wiele sezonów prowadził biało-zielone grupy, głównie w kategoriach młodzików, trampkarzy i juniorów młodszych. Pod  jego skrzydłami wychowało się wielu zawodników, którzy do dziś reprezentują barwy Polonii-Stali Świdnica. Dał się poznać jako dobry trener, wychowawca, zaangażowany w swoją pracę. Zmarł w maju 2018 roku w wieku 50 lat, a swoje kolejne mecze rozgrywa już w niebie… Marcowy turniej miał nie być inicjatywą jednoroczną i tak się stało. W tym roku odbędzie się już druga edycja. Zawody dla młodych piłkarzy mają być organizowane cyklicznie, będąc w tym okresie znakomitym przetarciem dla zawodników przed startem wiosennych zmagań ligowych.

/poloniastal.swidnica.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)