PILNE! Nie żyje dwóch policjantów postrzelonych przez 44-latka. Bandycie grozi dożywocie

poniedziałek, 4.12.2023 22:08 3674

W poniedziałek, 4 grudnia do opinii publicznej trafiła tragiczna informacja. Nie żyje dwóch policjantów, którzy zostali postrzeleni przez 44-latka. W piątek, 1 grudnia ok. godz. 22.30 na ul. Sudeckiej we Wrocławiu asp. szt. Daniel Łuczyński i asp. szt. Ireneusz Michalak przewozili poszukiwanego listem gończym Maksymiliana F. Mężczyzna postrzeli; policjantów podczas jazdy i zbiegł z miejsca zdarzenia. Nieprzytomnych funkcjonariuszy znalazł inny kierowca. Podjęto reanimację, a następnie przewieziono mundurowych do szpitala. Mężczyźni zmarli 4 grudnia. Maksymilian F. został zatrzymany w sobotę, 2 grudnia rano po całonocnej obławie. Usłyszy zarzuty podwójnego zabójstwa, grozi mu dożywocie.

Asp. szt. Daniel Łuczyński miał 45 lat i służył jako policjant przez 19 lat. Informację o jego śmierci przekazała Polska Policja na platformie X ok. godz. 17.00. Dwie godziny później potwierdzono zgon asp. szt. Ireneusza Michalaka. Mężczyzna miał 47 lat, od 26 lat zasilał szeregi policji.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [WIDEO, FOTO] Niebezpieczny 44-latek zatrzymany. Teraz grozi mu nawet dożywocie

Zatrzymanie Maksymiliana F. w sobotę, 2 grudnia

Komentarz Komendy Głównej Policji:

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że dzisiaj, w wyniku obrażeń odniesionych na służbie, odeszli nasi Koledzy z Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna – asp. szt. Daniel Łuczyński, asp. szt. Ireneusz Michalak. Wypełniając do końca słowa roty policyjnego ślubowania, pozostawili pogrążoną w smutku rodzinę i bliskich. Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk w imieniu policjantów i pracowników Policji składa rodzinie, bliskim, przyjaciołom oraz znajomym wyrazy żalu i głębokiego współczucia.

Dzisiaj w wyniku obrażeń zadanych z rąk przestępcy, który nie wahał się zaatakować policjantow, odszedł od nas asp. szt. Daniel Łuczyński, asp. szt. Ireneusz Michalak funkcjonariusze Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna. Niestety Daniel i Ireneusz wypełnili tym samym do końca słowa roty policyjnego ślubowania...

W szeregi Policji wstąpili 19 i 26 lat temu, zawsze byli otwarci na potrzeby innych, dzieląc się swoim doświadczeniem oraz wiedzą z młodszymi kolegami. W swoim stanowczo zbyt wcześnie zakończonym życiu dali się poznać jako ciepli, uśmiechnięci, życzliwi i uczynni Koledzy. Na zawsze w naszych sercach pozostaną pomocni i gotowi poświęcić każdemu swój czas.

Daniel i Ireneusz odeszli od nas pozostawiając w rozpaczy rodzinę i przyjaciół oraz wszystkich, którzy z nimi pracowali, w głębokim żalu. Całej rodzinie, bliskim, przyjaciołom i znajomym Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk i Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski, a także Komendant  Miejski Policji we Wrocławiu mł. insp. Rafał Siczek oraz kierownictwo wraz z policjantami i pracownikami Policji składają wyrazy żalu i głębokiego współczucia. Niełatwo w takiej sytuacji znaleźć słowa otuchy.

Komentarz Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu o śmierci asp. szt. Daniela Łuczyńskiego:

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że dzisiaj, w wyniku obrażeń odniesionych na służbie, odszedł nasz Kolega z Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna – asp. szt. Daniel Łuczyński. Miał 45 lat. Wypełniając do końca słowa roty policyjnego ślubowania, pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę i bliskich. W imieniu Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka i Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusza Wesołowskiego, a także Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu mł. insp. Rafała Siczek oraz kierownictwa wraz z policjantami i pracownikami Policji składamy rodzinie, bliskim, przyjaciołom oraz znajomym wyrazy żalu i głębokiego współczucia.

Dzisiaj, w wieku 45 lat, w wyniku obrażeń zadanych z rąk przestępcy, który nie wahał się zaatakować policjanta, odszedł od nas asp. szt. Daniel Łuczyński funkcjonariusz Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna. Niestety Daniel wypełnił tym samym do końca słowa roty policyjnego ślubowania...

W szeregi Policji wstąpił 19 lat temu, zawsze był otwarty na potrzeby innych, dzieląc się swoim doświadczeniem oraz wiedzą z młodszymi kolegami. W swoim stanowczo zbyt wcześnie zakończonym życiu dał się poznać jako ciepły, uśmiechnięty, życzliwy i uczynny Kolega. Na zawsze w naszych sercach pozostanie pomocnym i gotowym poświęcić każdemu swój czas Towarzyszem w służbie i Przyjacielem.

Daniel odszedł od nas pozostawiając w rozpaczy rodzinę i przyjaciół oraz wszystkich, którzy z nim pracowali, w głębokim żalu. Całej rodzinie, bliskim, przyjaciołom i znajomym Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk i Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski, a także Komendant  Miejski Policji we Wrocławiu mł. insp. Rafał Siczek oraz kierownictwo wraz z policjantami i pracownikami Policji składają wyrazy żalu i głębokiego współczucia. Niełatwo w takiej sytuacji znaleźć słowa otuchy.

Komentarz Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu o śmierci asp. szt. Ireneusza Michalaka:

Trudno znaleźć słowa otuchy i wsparcia w obliczu tak wielkiej tragedii jaką jest utrata dwóch wspaniałych funkcjonariuszy z garnizonu dolnośląskiego. Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że dzisiejszego popołudnia, na skutek odniesionych podczas służby obrażeń, odszedł drugi Nasz Kolega z Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna – asp. szt. Ireneusz Michalak. Miał tylko 47 lat i uwielbiał swoją pracę! Zawsze uśmiechnięty i pomocny, a do tego doświadczony i wspierający innych. Pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę i bliskich. W imieniu Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka i Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusza Wesołowskiego, a także Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu mł. insp. Rafała Siczek oraz kierownictwa wraz z policjantami i pracownikami Policji składamy rodzinie, bliskim, przyjaciołom oraz znajomym wyrazy żalu i głębokiego współczucia.

Dzisiejszego popołudnia, w wyniku obrażeń zadanych z rąk zbrodniarza, odszedł drugi z Naszych Kolegów, asp. szt. Ireneusz Michalak. To 47-letni funkcjonariusz Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna. Niestety wspólnie z Danielem Łuczyńskim wypełnili do końca słowa roty policyjnego ślubowania...

Irek od 26 lat służył społeczeństwu w granatowym mundurze. Od początku swojej służby związany był z województwem dolnośląskim, początkowo z pionem prewencji, a wiele kolejnych lat jako funkcjonariusz kryminalny. Był dumny z roli policjanta, uwielbiał swoją pracę, zawsze z oddaniem i pełnym zaangażowaniem pomagał innym, chroniąc mieszkańców przed przestępcami. Mimo trudności jakie stawiał na jego drodze los, potrafił pokonać przeciwności, zawsze z odwagą i determinacją podejmował walkę o lepsze jutro swoje i swojej rodziny. Pozytywnie nastawiony do życia zarażał innych swoim uśmiechem i optymizmem „mimo wszystko”, znajdując pozytywne aspekty wielu sytuacji. Tak właśnie zostanie zapamiętamy przez Nas i wszystkich tych, którzy mieli ten zaszczyt, aby Go poznać i z Nim pracować. Trudno znaleźć odpowiednie słowa, aby opisać tę stratę...

Irek nigdy nie szczędził wsparcia młodszym kolegom, zawsze skory do pomocy i wsparcia, dzieląc się swoim doświadczeniem i wiedzą. Pozostanie na zawsze w naszych sercach!

Całej rodzinie Irka, bliskim, przyjaciołom i znajomym, Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk i Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski, a także Komendant Miejski Policji we Wrocławiu mł. insp. Rafał Siczek oraz kierownictwo wraz z policjantami i pracownikami Policji składają wyrazy żalu i głębokiego współczucia. Niech pamięć o nim nigdy nie zginie!