Pił wódkę na przystanku, libacja na podwórku i palacze na dworcu. Interwencje straży miejskiej

niedziela, 23.1.2022 08:49 713 1

Pił wódkę na przystanku, libacja na podwórku i palacze na dworcu. Interwencje straży miejskiej

Od 14 do 20 stycznia roku funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy mieli pełne ręce roboty. Podjęli 140 interwencji, a najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

14.01.2022r. godz.1700 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące palenia papierosów przez podróżnych na peronie dworca autobusowego Centrum Przesiadkowego Świdnica Miasto. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie karząc mandatami miłośników tytoniu. Przypominamy – na terenie Centrum Przesiadkowego jest wyznaczona palarnia, gdzie bez obaw można się raczyć wyrobami tytoniowymi.

15.01.2021r. godz.742 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie do operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny, który siedząc na przystanku MPK przy Placu Grunwaldzkim pił wódkę bezpośrednio z butelki. Gdy na wskazane miejsce przybył patrol straży miejskiej mężczyzna był już kompletnie pijany. Po zbadaniu przez lekarza został umieszczony w Policyjnej Izbie Zatrzymań do wytrzeźwienia. W dniu następnym, gdy już wytrzeźwiał został za swe czyny ukarany mandatem karnym.

15.01.2021r. godz.1132 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące libacji alkoholowej w podwórzu przy ulicy Klasztornej. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Degustacja trunków została przerwana a jej uczestnicy będą tłumaczyć swe zachowanie przed sądem.

15.01.2022r. godz.1532 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego przed jednym z budynków przy ulicy Riedla. Skierowany na miejsce patrol szybko zlokalizował nietrzeźwego, który po zbadaniu przez lekarza został umieszczony w Policyjnej Izbie Zatrzymań do wytrzeźwienia. W dniu następnym, gdy już wytrzeźwiał został za swe czyny ukarany mandatem karnym.

15.01.2022r. godz.2040 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny, leżącego na ławce w poczekalni dworca PKP Świdnica Miasto. Skierowany na miejsce patrol zastał tam osobę nietrzeźwą. W związku z faktem, iż nie było można z nim nawiązać żadnego kontaktu na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Decyzją lekarza mężczyzna został przewieziony do szpitala.

17.01.2022r. godz.1504 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego na skrzyżowaniu ulicy Waryńskiego z ulicą Wyszyńskiego. Skierowany na miejsce patrol zlokalizował nietrzeźwego, który po zbadaniu przez lekarza został umieszczony w Policyjnej Izbie Zatrzymań do wytrzeźwienia. W dniu następnym został za swe czyny ukarany wysokim mandatem karnym.

foto - straż miejska w Świdnicy

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Mieszkaniec niedziela, 23.01.2022 20:11
Chyba ślepemu się grunt pali pod nogami i dlatego pije...