komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

niedziela, 18 sierpnia 2019

Ilony, Bronislawa

Piknik „Powitanie lata” w Kalnie

wtorek, 16.7.2019 09:39 , komentarze: 0 , odsłony: 245
kategorie artykułu:

Podczas pikniku z okazji powitania lata mieszkańcy Kalna dokonali także oficjalnego otwarcia nowo postawionej wiaty. Nowa wiata biesiadna, która stanęła na boisku sportowym została sfinansowana ze środków funduszu sołeckiego.

Tradycyjnie przygotowaliśmy dla najmłodszych wiele atrakcji. Ochotnicza Straż Pożarna z Kalna zorganizowała zawody i pokazy strażackie. Klub piłkarski „Błyskawica Kalno” zadbał, aby młodzi zawodnicy i miłośnicy piłki nożnej pod okiem swoich trenerów rozgrywali turniej piłkarski. Dzięki druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Wierzbnej dzieci mogły wyszaleć się w zimnej pianie i poczuć zimny prysznic z wozu strażackiego, przy głośnym wyciu syren. Darmową atrakcję w postaci basenu z wodą i dmuchanymi kulami ufundował dla dzieci Pan Władysław Kutyba, za co z całego serca dziękujemy. Było stoisko z malowaniem twarzy, balonami z helem oraz stoisko z zabawkami, dzieci rysowały także kredą wakacyjne marzenia  – mówi Ewa Wołek mieszkanka Kalna.

Podczas pikniku mieszkańcy Kalna otworzyli także nową wiatę biesiadną, która sfinansowana została ze środków funduszu sołeckiego. Nowa wiata służyć będzie jako miejsce rodzinnych spotkań.

Za postawienie wiaty wielkie podziękowania kierujemy do Pana Pawła Kusio oraz wielkie wyrazy wdzięczności za rozprowadzenie instalacji elektrycznej dla Pana Michała Kołodziejczyka Wielkie ukłony dla wszystkich osób, które pomagają przy pracach na boisku i zawsze można na nich liczyć – dopowiada Ewa Wołek.

Piknik zakończył się wspólnym biesiadowaniem, a każdy głodny mógł skosztować smakołyków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich.

źródło: UM Żarów

 

Wasze komentarze

Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SKUP AUT
SKUP AUT
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica