Piknik lotniczy w Świebodzicach już w najbliższy weekend

czwartek, 26.8.2021 10:51 785 0

Już w najbliższą sobotę w Świebodzicach rozpocznie się uwielbiana przez mieszkańców impreza: Piknik Lotniczy.

W programie znalazł się m.in. przylot samolotu gaśniczego Dromader, samolotu An-2 Antek, samolotów ultralekkich, śmigłowców, szybowców. Na Gminne Lotnisko przyjadą: pojazdy wojskowe, amerykańskie radiowozy, odbędzie się także wystawa foteli katapultowych i będzie można podziwiać zawody spadochronowe, a także zobaczyć tresurę psów. Piknik Lotniczy jak co roku przyciąga wiele znanych osób, niedawno gościł na nim kosmonauta Mirosław Hermaszewski, a w dniu 28 sierpnia (sobota) obecny będzie Strongman Mariusz Pudzianowski, ośmiokrotny Mistrz Polski - Strongman, Sześciokrotny Mistrz Europy Strongman, Pięciokrotny Mistrz Świata Strongman. Mariusz Pudzianowski jest wielkim fanem awiacji i przyleci do nas samolotem.

Odwiedzi nas także 10 Brygada Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa, 16 Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej z Wrocławia, Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu, Stowarzyszenie „Grupa Militarno-Historyczna Berliner Mauer.

Ponadto podczas imprezy promującej awiację odbędzie się akcja charytatywna, zorganizowana dla chorego na białaczkę limfoblastyczną Adrianka Nowackiego. Z myślą o najmłodszych zostanie przygotowana strefa zabaw dla dzieci z zamkami dmuchanymi. Każdy kto odwiedzi Piknik Lotniczy może skorzystać z płatnego bufetu, gdzie będą serwowane ciepłe posiłki i orzeźwiające napoje. Jak co roku o transport na Lotnisko zadba ZGK Świebodzice Spółka z o.o., która zapewni bezpłatny autobus.

Na Gminnym Lotnisku w dniu: 28 sierpnia utworzony zostanie punkt sczepień plenerowych przeciwko COVID-19 pn. #Szczepimysie i wygrywamy. Wśród zaszczepionych osób w plenerowym Punkcie Sczepień zostaną wylosowane atrakcyjne nagrody, m.in. przelot szybowcem, vouchery na kręgielnię, basen oraz do restauracji i innych punktów gastronomicznych. Wychodząc naprzeciw mieszkańcom w dniach 28-29 sierpnia zostanie także utworzony punkt do samospisu powszechnego, w którym urzędnik sprawnie i szybko pomoże spisać się.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)