Pijany kierowca z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów zatrzymany w Świebodzicach

wtorek, 18.1.2022 09:26 656 0

Pijany kierowca z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów zatrzymany w Świebodzicach

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 43-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. Mając blisko promil alkoholu w organizmie, a także dożywotni sądowy zakaz kierowania pojazdami postanowił jednak wsiąść do swojego samochodu i odjechać. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z komisariatu w Świebodzicach . Teraz za swoje postępowanie ponownie odpowie przed sądem.

Świdniccy policjanci każdego dnia podejmują działania mające na celu wyeliminowanie z ruchu nieodpowiedzialnych kierowców, którzy chcąc je prowadzić, wsiadają bez wymaganych uprawnień do kierowania oraz pod wpływem alkoholu. Tym razem nietrzeźwy kierujący wpadł w ręce funkcjonariuszy  Komisariatu Policji w Świebodzicach.

-14 stycznia  br. tuż około 15.30  policjanci z  komisariatu w Świebodzicach, pełniąc służbę na terenie miasta zwrócili uwagę na poruszający się pojazd osobowy, którego styl jazdy kierowcy sugerował, że może on być nietrzeźwy. W trakcie kontroli policjanci potwierdzili swoje przypuszczenia. Przeprowadzone badanie wykazało u 43-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego blisko promil alkoholu w organizmie.
Ponadto po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że wobec kierowcy Sąd Rejonowy w Świdnicy orzekł dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - informuje oficer prasowy KPP Świdnica mł. asp. Magdalena Ząbek.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)