Pijani kierowcy i rowerzysta na drogach powiatu

czwartek, 15.7.2021 08:52 1003 0

Bez względu na to czy to kierowca samochodu, motocykla, roweru czy innego pojazdu, każdy nietrzeźwy za kierownicą stwarza realne zagrożenie na drodze dla siebie i innych użytkowników dróg. Funkcjonariusze policji zatrzymali 13 lipca kolejnych nietrzeźwych kierujących.

13 lipca około godziny 15:30 na terenie gminy Świdnicy funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Podczas rozmowy policjanci wyczuli od niego zapach alkoholu. Ich przypuszczenie, że cyklista jest nietrzeźwy potwierdziło badanie alkomatem. Urządzenie wykazało, że 63-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego wsiadł na rower mając blisko promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

Tego samego dnia, zatrzymano również dwóch kolejnych nietrzeźwych kierujących. Pierwszy wpadł w ręce mundurowych na terenie gminy Żarów. Około godziny 17.00 funkcjonariusze Komisariatu Policji w Żarowie zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa nietrzeźwego kierującego. Okazał się nim 63-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, mężczyzna kierował samochodem osobowym marki Opel. Badanie stanu trzeźwości wykazało promil alkoholu w organizmie. Kierującemu podczas tej kontroli mundurowi zatrzymali prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości  grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Godzinie później, około 18.00 na terenie gminy Marcinowic, funkcjonariusze Posterunku Policji w Marcinowicach zatrzymali 52-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który kierował samochodem osobowym marki Renault w stanie nietrzeźwości. Badanie urządzeniem wykazało blisko 1,50 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto sprawdzenie w policyjnej bazie wykazało, że kierowca miał wydaną przez Starostę Powiatu Świdnickiego decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Mężczyzna za popełnione czyny stanie teraz przed sądem, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą wysokie kary. Poza dotkliwą karą finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do lat 2.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)