komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 17 lipca 2019

Anety, Bogdana

Pierwsza wycieczka dla dzieci niepełnosprawnych

piątek, 5.7.2019 10:13 , komentarze: 0 , odsłony: 349
kategorie artykułu:

Już w najbliższą niedzielę, 07 lipca 2019 r. z parkingu na Polanie Jakuszyskiej rusza pierwsza wycieczka górska dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową i ich rodzin z terenu województwa dolnośląskiego, w ramach projektu "Łączą nas góry".
Wycieczka zapoczątkuje cykl wypraw, w czasie których wspólnie będą pokonywane bariery, z jakimi rodziny dzieci niepełnosprawnych spotykają się w kontekście turystyki górskiej. 
Góry są dla wszystkich, taką ideę twórcy projektu chcą zaszczepić w ludziach i zachęcić ich do wspólnego zdobywania szlaków, bez względu na przeciwności. Uprawiając turystykę górską da się zauważyć, że  dla jednych góry są osiągalne w sposób łatwy, a dla innych są praktycznie niedostępne. Sprzęt umożliwiający dziecku niepełnosprawnemu ruchowo wybranie się na wycieczkę górską i przebycie szlaku w sposób komfortowy i bezpieczny, jest bardzo drogi. Rodzice obawiają się trudności, nie znają odpowiednich tras, nie wiedzą, jak zorganizować taką wyprawę. Poza turnusami rehabilitacyjnymi, brakuje dla nich atrakcyjnej oferty aktywnego spędzania czasu w trakcie lata.  Bariery funkcjonalne wydają im się nie do pokonania. Fundacja Ładne Historie znalazła sposób, zdobyła środki oraz  zebrała dobrych ludzi, którzy są chętni pomóc i skończyć z mitem, że góry nie są miejscem dla tych dzieci. 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 10 godz temu
sobota, 13.7.2019 08:00
czwartek, 11.7.2019 08:00
piątek, 12.7.2019 08:00
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SKUP AUT
SKUP AUT
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica