komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 22 września 2020

Tomasza, Maurycego

Pieluchy wyrzucane przez balkon i kot na drzewie- interwencje Straży Miejskiej

sobota, 12.9.2020 08:48 , komentarze: 1 , odsłony: 1006
kategorie artykułu:

W minionym tygodniu Straż Miejska w Świdnicy przeprowadziła 144 interwencje.

Oto wybrane z nich:

5.09.2020r. godz.6.10 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który w rejonie ulicy Sikorskiego (przy ogrodach działkowych), siedział w krzakach. Zgłaszająca obawiała się, że może on nieć niecne zamiary w stosunku do przechodzących tam kobiet. Skierowany na miejsce patrol szybko zlokalizował podejrzaną osobę. Mężczyzna faktycznie siedział w krzakach, gdzie rozkręcał na części rower z przeznaczeniem na  złom. Przy sobie posiadał dwie duże torby z elektronarzędziami oraz innymi przedmiotami mogącymi pochodzić z kradzieży na działkach. W związku z faktem, że był on już wcześniej legitymowany w podobnych okolicznościach, sprawę przekazano Policji, celem przeprowadzenia stosownego postępowania wyjaśniającego. Straż Miejska i Policja oczekuje na zgłoszenia poszkodowanych w tej sprawie działkowców.

7.09.2020r. godz.11.25– dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące wyrzucania zużytych majtko-pieluch z balkonu jednego z mieszkań przy ulicy Słobudzkiego. Na miejscu strażnicy faktycznie potwierdzili, że pod balkonem leżą zużyte pieluchy. Właścicielka mieszkania tłumaczyła się, iż pieluchy zostały wywiane z balkonu przez silne porywy wiatru. Strażnicy przyjęli te wyjaśnienia i upomnieli kobietę. Nasz rejonowy będzie kontrolował, czy aby pod balkonem nie pojawią się ponownie zużyte pieluchy. Drugiego pouczenia nie będzie.

9.09.2020r. godz.3.10  – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące osoby bez nogi na wózku inwalidzkim przemieszczającej się w rejonie ulic Traugutta, Pionierów i Wałbrzyskiej. Jak  ustalono była to kobieta, która w związku z naruszeniem regulaminu schroniska dla bezdomnych opuściła je i od pewnego czasu koczowała pod gołym niebem. Na prośbę kobiety przy współpracy pracownika socjalnego świdnickiego MOPS, została ona przewieziona do swej macierzystej gminy, gdzie zajęły się nią właściwe służby socjalne. Tylko w ostatnich dniach straż miejska odwiozła do miejsc wcześniejszego pobytu trzy podopieczne schroniska dla bezdomnych. W każdym przypadku odbyło się to na prośbę zainteresowanych w porozumieniu z właściwymi służbami socjalnymi.

9.09.2020r. godz.8.50  – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące kota, który od dłuższego czasu siedział na drzewie na wysokości 5-6 metrów przy ulicy Pułaskiego 33. Na miejsce przybył pracownik schroniska dla zwierząt. Próba odłowienia zwierzęcia skończyła się fiaskiem, gdyż kot wszedł wyżej, na wysokość około 10-11 metrów. W tym wypadku konieczna była interwencja straży pożarnej. Kot jednak nie chciał skorzystać z pomocy strażaków. Wszedł  jeszcze wyżej, jednak stracił oparcie i zsunął się po gałęziach na dół. Choć podróż ta nie należała do bezpiecznych, to jednak zwierzę nie odniosło żadnych obrażeń. Kot zbiegł  z miejsca zdarzenia.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 21.9.2020 09:50
31
poniedziałek, 21.9.2020 10:03
niedziela, 20.9.2020 08:49
sobota, 19.9.2020 19:25
piątek, 18.9.2020 08:33
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Panek car sharing
Panek car sharing
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia