Pędziły w terenie zabudowanym ponad 100 km/h. Pożegnały się z uprawnieniami na 3 miesiące

niedziela, 5.12.2021 12:54 1613 3

102 km/h i 103 km/h to prędkości, z jaki w terenie zabudowanym, gdzie obowiązują ograniczenia do 50 km/h, poruszały się dwie kierujące, które zatrzymane zostały wczoraj przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy. Kierujące straciły swoje "prawko" na najbliższe trzy miesiące. Świdniccy Policjanci kolejny raz apelują o zachowanie rozwagi na drodze i bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali kolejne dwie kierujące, którym zatrzymano uprawnienia do kierowania  na trzy miesiące za poruszanie się z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym.

2 grudnia około godziny 10.00 na terenie Świdnicy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej  kierującą samochodem marki KIA. 51-letni mieszkanka  powiatu świdnickiego w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, poruszała się z prędkością 102 km/h, czyli aż o 52 km/h przekroczyła dozwolony limit.

Tego samego dnia, tuż przed godziną 11.00, również na terenie Świdnicy mundurowi zatrzymali kolejną  kierującą, która także w terenie zabudowanym poruszała się o wiele szybciej, niż pozwalają na to przepisy. 53-letnia mieszkanka powiatu świdnickiego, w miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h,  samochodem marki VW  poruszała się z prędkością 103 km/h, czyli także o 53 km/h przekroczyła dozwolony limit.

Za popełnione wykroczenia  Panie zostały ukarane wysokimi mandatami oraz 10 punktami karnymi. Ponadto w perspektywie Pań pozostał tylko fotel pasażera, bo w związku z popełnionym wykroczeniem zatrzymano im uprawnienia do kierowania.

Policjanci przypominają, że jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak również dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość to przecież kluczowy czynnik wpływający na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, ma ona także decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru doznanych obrażeń przez uczestników zdarzeń drogowych.

Źródło: KPP Świdnica

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Kierowca wtorek, 07.12.2021 06:51
Pędzić to można bimber
siostra apostazja niedziela, 05.12.2021 19:12
,,Śpieszmy się kochać" ...tatusia ! Tak szybko odchodzi ! Pokuta???...
niedziela, 05.12.2021 20:08
Coś Ty bredzisz siostro,zejdź do tych podziemi i pomyśl nad