Pędził w terenie zabudowanym ponad 100 km/h

środa, 22.3.2023 08:29 1470 0

Policjanci Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy podczas prowadzenia pomiaru prędkości zatrzymali kolejnego kierującego który pędził ulicami Świdnicy znacznie szybciej niż pozwalają na to przepisy. Mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym, aż o 59 km/h. Dzięki interwencji policjantów kierujący stracił uprawnienia do kierowania pojazdami na najbliższe 3 miesiące.

- 17 marca w Świdnicy policjanci wykonywali pomiar prędkości w obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h. Około godziny 21.00 mundurowi zatrzymali kierującego samochodem osobowym marki Audi, który jechał z prędkością 109 km/h. Sprawca tego poważnego wykroczenia drogowego przekroczył prędkość, aż o 59 km/h został ukarany mandatem karnym w kwocie 1500 zł i 13 punktów karnych - mówi Oficer Prasowy KPP Świdnica mł. asp. Magdalena Ząbek.

 32-latek stracił także uprawnienia na najbliższe 3 miesiące.

Przypomnijmy, że policjanci na podstawie przepisów Kodeksu Drogowego zatrzymają prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Pokwitowanie takie uprawnia do kierowania pojazdem w okresie 24 godzin od chwili zatrzymania, a w przypadku gdy prawo jazdy zostało wydane przez państwo inne niż Rzeczpospolita Polska i kierujący pojazdem nie ma miejsca zamieszkania na jej terytorium w okresie 72 godzin.

Przypominamy również, że każdy kto wsiada za kierownicę swojego pojazdu odpowiada nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, aby jeździć zgodnie z przepisami i stosować się do ograniczeń wynikających z przepisów ruchu drogowego. Brawura i ryzykowne zachowania mogą doprowadzić do poważnego w skutkach wypadku drogowego.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)