Pędził przez miasto ponad 100 km/h

piątek, 7.10.2022 07:46 166 0

Policjanci Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy podczas prowadzenia ręcznego pomiaru prędkości zatrzymali w wczoraj pędzącego ul. Esperantystów w Świdnicy kierującego samochodem osobowym marki Ford. Mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym, aż o 56 km/h. Dzięki interwencji policjantów pirat drogowy stracił uprawnienia do kierowania pojazdami na najbliższe 3 miesiące.

- Do zdarzenia doszło 5 października po godzinie 07:00 na ul. Esperantystów w Świdnicy. Policjanci wykonywali pomiar prędkości w obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h. Kierujący samochodem osobowym marki Ford jechał natomiast z prędkością 106 km/h. Sprawca tego poważnego wykroczenia drogowego został ukarany mandatem karnym w kwocie 1500 zł i 13 punktów karnych. Stracił także uprawnienia na 3 miesiące -  mówiOficer Prasowy KPP Świdnica mł. asp. Magdalena Ząbek.

 

 Przypomnijmy, że policjanci na podstawie przepisów Kodeksu Drogowego zatrzymają prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Pokwitowanie takie uprawnia do kierowania pojazdem w okresie 24 godzin od chwili zatrzymania, a w przypadku gdy prawo jazdy zostało wydane przez państwo inne niż Rzeczpospolita Polska i kierujący pojazdem nie ma miejsca zamieszkania na jej terytorium w okresie 72 godzin.

Przypominamy również, że każdy kto wsiada za kierownicę swojego pojazdu odpowiada nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, aby jeździć zgodnie z przepisami i stosować się do ograniczeń wynikających z przepisów ruchu drogowego. Brawura i ryzykowne zachowania mogą doprowadzić do poważnego w skutkach wypadku drogowego.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)