Pędził przez Grodziszcze. Przejażdżkę zakończył w areszcie

poniedziałek, 23.5.2022 09:55 1960 0

Policjanci świdnickiej drogówki zatrzymali poszukiwanego 36-latka. Mężczyzna „wpadł” w ręce mundurowych tuż po tym, jak przekroczył dopuszczalną prędkość.

- Nadmierna prędkość to ciągle jeden z głównych powodów tragicznych zdarzeń na drogach. Świdniccy Policjanci dbając o bezpieczeństwo na drodze, stale kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy, niestety często dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego przez kierujących. Jeden właśnie z takich patroli drogówki w na terenie gminy Świdnica w miejscowości Grodziszcze zatrzymał do kontroli kierującego samochodem osobowym marki VW, który ignorował znaki ograniczające prędkość mając na liczniku kilkanaście więcej niż powinien - informuje Oficer Prasowy KPP Świdnica mł. asp. Magdalena Ząbek.

 To „spotkanie” z funkcjonariuszami zakończyłoby się pewnie bardzo szybko - zastosowaniem prawem przewidzianych środków, gdyby nie sprawdzenie kierującego w systemach policyjnych, które wykazało że 36-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego jest poszukiwany przez SR Kłodzko celem odbycia kary ośmiu miesięcy pozbawienia wolności.

Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem i punktami karnymi oraz z uwagi na brak badań technicznych policjanci zatrzymali, także dowód rejestracyjny od pojazdu.

36-latek  został zatrzymany i przewieziony do Aresztu gdzie rozpoczął już zaległą karę pozbawiania wolności.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)