Październikowe wydarzenia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie

poniedziałek, 18.10.2021 15:00 257 0

1 PAŹDZIERNIKA - GRA TERENOWA "MARSZOBIEGIEM PO OKOLICY"

1 października br. uczniowie klas IV–VII z Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Jaroszowie wzięli udział w grze terenowej „Marszobiegiem po okolicy”.

Uczniowie pracowali nad poprawą kondycji fizycznej, jednocześnie realizując postawione zadania teoretyczne. Kształtowali umiejętności z zakresu matematyki, nauk przyrodniczych, rozwijali spostrzegawczość, orientację przestrzenną i współpracę w grupie. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele.

Pogoda dopisała, wszyscy bawili się doskonale.

Oto lista zwycięzców:

I miejsce - klasa VII A
II miejsce - klasa V A
III miejsce - klasa VII B

1 PAŹDZIERNIKA - XI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

W jaroszowskiej szkole obchodzono XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym roku był to piątek – 1 października.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją doskonałą znajomość trudnych przypadków mnożenia.

„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami, tradycyjnie byli uczniowie z klasy 4, którzy sprawdzili znajomość tabliczki mnożenia wśród starszych kolegów oraz nauczycieli.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy zdali pomyślnie egzamin z tabliczki i tym samym uzyskali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia” poświadczony odpowiednim certyfikatem.

7 PAŹDZIERNIKA - WYJŚCIE DO KINA

Dzieci z jaroszowskiego przedszkola z grupy: „Sówek” i „Biedronek” 7 października br. wybrały się ze swoimi opiekunami na wycieczkę do kina w Świdnicy na bajkę pt. „Psi Patrol”.

To opowieść o bohaterskich pieskach i o chłopcu, którzy niesie pomoc potrzebującym. Film był doskonałą rozrywką dla małych widzów. Dzieci były zaskoczone nowymi bohaterami u boku „ekipy ratunkowej”, które wzbudziły wielką sympatię. Pojawił się również bardzo wzruszający moment, w którym Chase ratuje Rydera.

Wszystkie dzieci bawiły się bardzo dobrze. Bajka niesie ze sobą przesłanie, że nie można się poddawać, należy być odważnym i pomagać innym.

 Źródło: strzegom.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)