Parkowanie na trawniku, agresywna nietrzeźwa i "kopcąca" lokomotywa. Interwencje Straży Miejskiej
Od 1 do 7 listopada świdnicka Straż Miejska zrealizowała 114 interwencji. Najciekawsze opisano w cotygodniowym podsumowaniu:
2 listopada o godz. 8.14 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od dyspozytora Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Świdnicy dotyczące utrudnień w przejezdności ulicy Prądzyńskiego przez autobusy. W miejscu obowiązywania znaku „zakaz zatrzymywania” parkowało ponad 20 pojazdów, które powodowały brak możliwości wymijania się autobusów. Na miejscu strażnikom udało się częściowo udrożnić drogę. Wystawiono 16 wezwań dla kierowców parkujących nieprawidłowo. Każdy przypadek zostanie rozpatrzony w trybie i na zasadach prawa wykroczeń. Kierowcy, którzy nie zgłoszą się do straży w celu złożenia wyjaśnień, za popełnione wykroczenie odpowiedzą przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.
Tego samego dnia o godz. 14.59 do dyżurnego SM dotarło telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwej kobiety leżącej na ławce przy ulicy Jana Riedla. Na miejscu patrol szybko zlokalizował wskazaną osobę. Kobieta zachowywała się wulgarnie i agresywnie. Początkowo nie chciała podać swoich danych, jednak w końcu udało się je ustalić. Funkcjonariusze odwieźli kobietę do miejsca zamieszkania, jednak syn odmówił przejęcia opieki nad matką, obawiając się jej negatywnego zachowania. Ostatecznie nietrzeźwa trafiła do wytrzeźwienia do Policyjnej Izby Zatrzymań. Następnego dnia została ukarana mandatem w kwocie 500 zł.
3 listopada o godz. 7.35 do świdnickiej Straży Miejskiej wpłynęło telefoniczne zgłoszenie dotyczące pojazdów zaparkowanych bezpośrednio na trawniku przy ulicy Piotra Skargi. Strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Wystawiono trzy wezwania dla nieprawidłowo parkujących kierowców. Dwóch zostało ukaranych mandatami karnymi. Trzeci kierowca prawdopodobnie będzie odpowiadał za niszczenie zieleni przed sądem.
4 listopada o godz. 13.16 dyżurny Straży Miejskiej odebrał telefoniczne zgłoszenie dotyczące parkowania busa na trawniku przy ulicy Marii Kunic. W tym przypadku również potwierdzono zgłoszenie, a kierowca został ukarany mandatem karnym.
Tego samego dnia o godz. 15.08 do Komendy Straży Miejskiej w Świdnicy zgłosił się mężczyzna twierdząc, że na peronie dworca Świdnica Miasto od dłuższego czasu stoi lokomotywa spalinowa z załączonym silnikiem. Skarżący poinformował, że spaliny bardzo mu szkodzą. Niestety w tym wypadku nie było możliwości rozwiązania tego problemu, gdyż przepisy kodeksu drogowego w tym zakresie nie dotyczą ruchu kolejowego.
7 listopada o godz. 10.30 dyżurny świdnickiej SM otrzymał telefoniczne zgłoszenie o znacznym zadymieniu w rejonie ulicy Bystrzyckiej. Na miejscu patrol potwierdził tę informację. Strażnicy przeprowadzili kontrolę nieruchomości pod kątem przestrzegania uchwały antysmogowej. Ustalono, że przyczyną zadymienia był piec centralnego ogrzewania (bezklasowy). Od 1 lipca tego roku użytkowanie pieców poniżej klasy „3” jest zabronione. Funkcjonariusze sporządzili stosowny protokół z kontroli i poinformowali użytkownika pieca o obowiązujących przepisach. W przypadku niedostosowania się do tych zaleceń zostaną zastosowane sankcje przewidziane przez prawo wykroczeń.
/SM w Świdnicy/
Przeczytaj komentarze (3)
Komentarze (3)