Pamiątkowe tabliczki zamontowane na Kapsule Czasu

czwartek, 31.12.2020 09:49 373 0

8 grudnia 2017 roku w ramach projektu „Opowiadania w mieście”, który został zrealizowany w ramach stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które otrzymał Tomasz Nycz; Fundacja Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Labiryntarium.pl we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Żarów zamknęli kapsułę czasu na 25 lat.

Po zamknięciu kapsuły czasu, okres 25-lat do otwarcia wiadomości w 2042 roku, organizatorzy wykorzystują na montaż okolicznościowych tabliczek, zawierających rocznice, jubileusze (lokalnych grup, zespołów, formacji, szkół, organizacji itp.) oraz innych ważnych wydarzeń, które miały miejsce w danym roku kalendarzowym… Pamiątkowe płytki, umieszczane są bezpośrednio na cokole kapsuły czasu…

W 2018 roku na cokole kapsuły czasu pojawiło się 5 tabliczek, w 2019 zamontowaliśmy 7 tabliczek. W 2020 roku dwie organizacje pozarządowe z Żarowa zainstalowały następujące tabliczki pamiątkowe zawierające istotne rocznice, które miały miejsce na terenie Gminy Żarów: 30-lecie Samorządu terytorialnego, 170-lecie żarowskiej „Szamotowni”, 10-lecie spółdzielni „Raz Dwa Trzy”, 10-lecie Żarowskiej Izby Historycznej, 40-lecie żarowskiej „Solidarności”, 100-lecie powstania żarowskiej Parafii, 75-lecie Biblioteki Publicznej w Żarowie.

Za rok, ponownie zamontujemy kilka płytek dla zachowania pamięci o lokalnej kulturze, sztuce i historii. Zapraszamy do odwiedzin żarowskiej kapsuły czasu, o której można przeczytać na Naszych stronach internetowych!

Organizatorem akcji animacyjnej wokół Kapsuły czasu są: Fundacja Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Labiryntarium.pl. Wykonanie tabliczek pamięci: Agencja Reklamowa Geospace. Instalacja tabliczek: Marcin Sawicki.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)