Paliło się auto na Przełęczy Jugowskiej (805 metrów n.p.m.). Bohaterem okazał się pracownik baru. Mamy FILM z jego akcji! [AKTUALIZACJA]

poniedziałek, 21.11.2022 06:51 587 0

Jak przekazał nasz Czytelnik, pracownik baru uratował kilkanaście samochodów, podpinając pod linkę palący się już samochód. Na filmie, który nam dostarczył, widać jakie to było dramatyczne wydarzenie. Najpierw nasz Czytelnik zobaczył krzątających się na środku drogi mężczyzn. A potem... Gdyby nie bohaterska akcja tych ludzi, straty byłyby ogromne. Zapalałby się samochód po samochodzie. Sami zobaczcie! 

Dzięki kolejnemu czytelnikowi, który podpisuje się dragonpio,  wiemy, że spłonął samochód z powiatu dzierżoniowskiego, a ogień rozprzestrzenił się błyskawiczne.

A był taki piękny i słoneczny dzień... Tuż po 11:00, w sobotę, 19 listopada strażacy z OSP KSRG Jugów otrzymali wezwane do pożaru. To dla nich nie nowina, choć nie często muszą jechać tak wysoko [Sam Jugów położony jest już na 680 m n.p.m.]. Na parkingu na Przełęczy Jugowskiej palił się samochód. Z auta wiele nie zostało, choć strażacy zrobili, co trzeba. 

Na pomoc strażaków z OSP w Jugowie zawsze można liczyć, oni proszą teraz o nasze wsparcie. W Budżecie Obywatelskim Powiatu Kłodzkiego starają się o 15 tys. złotych na zakup hełmów, ubrań i rękawic specjalnych. Cel to utrzymanie gotowości bojowej. Wiemy co robić? Głosujmy na projekt numer 1 TUTAJ!

Zwróćcie też uwagę na inne projekty OSP z naszego powiatu: nr 3 z Nowej Wsi Kłodzkiej, nr 4 z Wojborza, nr 5 z Bożkowa, nr 10 ze Ścinawki Średniej, nr 11 z Krosnowic, nr 14 z Wojciechowic, nr 15 z Piszkowic, nr 16 ze Starego Gierałtowa, nr 20 z Międzylesia, nr 21 z Jaszkowej Dolnej, nr 26 z Radkowa, nr 27 z Ołdrzychowic Kłodzkich, nr 29 z Nowej Rudy-Słupca, nr 31 z Szalejowa Dolnego, nr 34 ze Szczytnej, nr 36 z Pławnicy i nr 39 z Lewina Kłodzkiego. [kot]

Dodaj komentarz

Komentarze (0)