Otwarto nowy Posterunek Policji w Marcinowicach - jeden z najbardziej nowoczesnych w Polsce! [Foto]

W poniedziałek 6 marca otwarto nowy posterunek policji w Marcinowicach. Poprzedni, wysłużony budynek zastąpił całkowicie nowy obiekt zlokalizowany przy ul. Tuwima 27.

Posterunek został wyposażony we wszystkie potrzebne udogodnienia. Jest klimatyzowany, a na parkingu znajduje się ładowarka dla elektrycznego radiowozu.

- Najważniejszym elementem pracy policji jest człowiek, przez ostatnie kilka lat stan etatowy świdnickiej policji zwiększył się o piętnastu funkcjonariuszy. Organizacja, która się nie rozwija, stoi w miejscu lub się cofa, dlatego mamy pomysły na dalszy rozwój naszej jednostki - mówił mł. insp. Andrzej Dobies, komendant powiatowy świdnickiej policji.

Na ręce kierownika Posterunku Policji w Marcinowicach asp. szt. Remigiusza Strzelczyka przekazano symboliczny klucz do nowej siedziby. Wręczony został przez pierwszego zastępcę Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusza Augustyniaka w asyście Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusza Wesołowskiego.

Okolicznościowe wystąpienia wygłosili: Łukasz Apołenis w imieniu Marszałek Sejmu Elżbiety Witek, pierwszy zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak, wicewojewoda dolnośląski Bogusław Szpytma, wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko, wójt gminy Marcinowice Stanisław Leń i przewodniczący Rady Gminy Marcinowice Artur Fiołek.

- To jest obraz tego, jak zaczyna wyglądać polska policja. Ten budynek to wszystko, czego potrzebują policjanci. Nowoczesny, proekologiczny budynek, maszt radiowy, ładowarka dla samochodów elektrycznych, radiowóz w nowych policyjnych barwach. Wszyscy polscy policjanci otrzymali 1 marca podwyżki pensji. Życzę wszystkim policyjnego szczęścia - skwitował pierwszy zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak.

- Los nas nie szczędzi ostatnimi czasy. Przeżyliśmy pandemię, przeżywamy wojnę za naszą wschodnią granicą. Mieszkańcy województwa mogli na was, funkcjonariuszy w tym okresie liczyć. Niech ta przyszłość polskiej policji będzie coraz bardziej nowoczesna i skłoniona ku potrzebom ludzi - podkreślał wicewojewoda dolnośląski Bogusław Szpytma.

- Jest to bardzo innowacyjna forma modernizacji służb mundurowych. Jest to jeden z pierwszych tego rodzaju obiektów w kraju. Władze gminy starali się o tę inwestycję od lat. Cieszę się, że została zrealizowana. W ostatnich latach spotykamy się przy wielu podobnych okolicznościach. To pokazuje, że idziemy w dobrym kierunku. Poza bezpieczeństwem, które jest zawsze na pierwszym miejscu, warto podkreślić, że przywracana jest obecność państwa polskiego w tych miejscach, w których wcześniej jej brakowało. Zmieniamy oblicze policji, posterunek co prawda już tu był, ale teraz jest dużo nowocześniejszy - mówił wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko.

- Budynek jest bardzo nowatorski, policjanci z Marcinowic mogą poszczycić się tym, że pracują tak naprawdę w najlepszym budynku w naszym kraju. Mają wszystko, co potrzeba i będą strzec naszego bezpieczeństwa. Do dyspozycji funkcjonariuszy jest elektryczny radiowóz. Tego typu pojazdy nie są na wyposażeniu wszystkich posterunków. Jestem dumny z bycia wójtem tej gminy, jestem dumny że możemy poszczycić się taką perełką jak ten komisariat - podsumował wójt gminy Marcinowice Stanisław Leń.

- Początkowo w planach był remont starego posterunku, który obecnie mógłby służyć jako sceneria do filmu z lat słusznie minionych. Stan marcinowickiej policji na przestrzeni ostatnich czterech lat zaliczył skok cywilizacyjny, zarówno pod kątem siedziby, jak i taboru - informował przewodniczący Rady Gminy Marcinowice Artur Fiołek.

W imieniu mieszkańców, radnych, sołtysów i władz gminy wręczono w ramach podziękowania pamiątkowe upominki.

foto: doba.pl

Przeczytaj komentarze (6)

Komentarze (6)

NAJSMUTNIEJSZE DZISIAJ DNI W PL sobota, 11.03.2023 12:33
https://youtu.be/7sNjs3yLziI
czwartek, 09.03.2023 13:56
Może i nowoczesny, ale wygląda jak toaleta przy drodze szybkiego
Nikt wtorek, 07.03.2023 13:14
Towarzysze i Towarzyszki! Po latach błędów i wypaczeń...
Daruś wtorek, 07.03.2023 07:17
Wesoły nie nadymają się tak bo kloca zrobisz .
poniedziałek, 06.03.2023 22:10
Żenada!!!
poniedziałek, 06.03.2023 15:54
To aż tylu na taką wichurę? Toż to każda...