Otwarcie skweru C. Kulmiza w Żarowie

wtorek, 31.8.2021 09:51 554 0

Projekt rewitalizacji skweru przy ul. Krasińskiego trwa. Mimo wszystko na finiszu działań rewitalizacyjnych Fundacja Inicjatywa B oraz Gmina Żarów, zapraszają na otwarcie społecznej przestrzeni im. Carla Friedricha von Kulmiza w Żarowie.

Otwarcie skweru zaplanowane zostało na piątek, 24 września.

O wieloetapowym projekcie związanym z rewitalizacją terenu miejskiego w Żarowie pisaliśmy już wielokrotnie, ale pierwszy raz mówimy o nim jako „społecznej przestrzeni”, która będzie wykorzystywana w przyszłości do działań z udziałem i „dla mieszkańców”.

Do uczestnictwa w symbolicznym otwarciu skweru przy ul. Krasińskiego w Żarowie, organizatorzy wydarzenia zachęcają w godzinach 17.00-21.00. Przez całe wydarzenie będzie dostępna gastronomia produktu lokalnego, która pierwszy raz razem, zaoferuje swoje wyroby. Produkty od lokalnych rzemieślników będzie można degustować oraz kupować wspierając tym samym żarowskich wytwórców.

Poza wstępem i mowami oficjalnymi, podziękowaniami dla Wolontariuszy i innych podmiotów oraz osób prywatnych, którzy na różnych etapach rewitalizacji skweru postanowiły dołączyć do nas i dać coś od siebie, posadzimy „pamiątkowe” drzewko, które zadedykujemy Carlowi Kulmizowi.

Ponadto w programie znajdzie się cało-terenowa strefa relaksu, w ramach której będziemy odbywać iście sąsiedzkie spotkanie z udziałem Żarowskiej Strefy NGO oraz Urzędu Miejskiego.

Całość okrasi muzyka na żywo, której emisją zajmie się lokalny muzyk i DJ Robson (Robert Okrzesik). Aby odczuć nowe miejsce na własnej skórze nie wystarczy o nim czytać, należy się pojawić z całą rodziną 24 września na ul. Krasińskiego w Żarowie, gdzie będziemy głośno!

Dodaj komentarz

Komentarze (0)