„Orlęta. Grodno "39", „Trzy tysiące lat tęsknoty” i „King: mój przyjaciel lew” premierowo w Cinema3D!

czwartek, 8.9.2022 15:45 3118 0

9 września br. w kinach sieci Cinema3D premierowo można będzie zobaczyć wojenny film „Orlęta. Grodno '39”, romans fantasy „Trzy tysiące lat tęsknoty” oraz produkcję familijną „King: mój przyjaciel lew”. Bilety są dostępne w kasie kin i na stronie www.cinema3d.pl .

„Orlęta. Grodno 39” to dramatyczny obraz wojny z sowietami widziany oczami dwunastoletniego chłopca, Leona. W dniu rozpoczęcia roku szkolnego, 1 września 1939 r. budynek jego szkoły zostaje zbombardowany przez niemieckie samoloty. Dla Leosia, Tadka, Eweliny oraz tysięcy polskich dzieci, rozpoczynająca się wojna stanie się szkołą przyspieszonego dojrzewania, konfrontacją z dramatyczną historią pisaną przez dorosłych.

 Druga propozycja to zrealizowana z ogromnym rozmachem, pełna fantastycznych wizji baśń dla dorosłych o wielkiej miłości silniejszej niż rozum i upływ czasu. W filmie „Trzy tysiące lat tęsknoty” dr Alithea Binnie jest osobą mocno stąpającą po ziemi. Jej zadowolenie z życia bierze się po części z faktu, że już dawno przestała uganiać się za mrzonkami w poszukiwaniu szczęścia. Nie ma wygórowanych wymagań wobec świata, do którego podchodzi z dużą dawką sceptycyzmu. W życiu kieruje się zaś zdrowym rozsądkiem, zamiast ulegać porywom uczuć. Mimo tego, a może właśnie dlatego, pewnego dnia w jej życiu pojawia się najprawdziwszy dżin, który w zamian za swą wolność, oferuje jej spełnienie trzech życzeń. Problem w tym, że Alithea zawodowo zajmuje się analizowaniem starożytnych podań i baśni i ma pełną świadomość, że takie igraszki z losem mogą się bardzo źle skończyć. Dżin jednak nie daje za wygraną. Aby zachęcić ją do wypowiedzenia życzenia opowiada jej niesłychane historie ze swojej przeszłości. W końcu Alithea decyduje się wypowiedzieć życzenie, które zaskoczy zarówno dżina jak i ją samą.

 W repertuarze znajdzie się również porywający przygodowy film dla całej rodziny „King: mój przyjaciel lew”. Nastoletnia Inés i jej brat Alex znajdują w domu małe lwiątko, które – jak dowiadują się z wiadomości telewizyjnych – uciekło z lotniska. Niespodziewany gość, któremu nadają imię King, szybko staje się ich najlepszym przyjacielem. Gdy okazuje się, że King jest poszukiwany i grozi mu niebezpieczeństwo, dzieciaki postanawiają pomóc mu wrócić do jego prawdziwego domu. W realizacji tego szalonego i odważnego planu może wesprzeć ich tylko jedna osoba – zwariowany dziadek Max, z którym wspólnie wyruszają w pełną przygód podróż. Szczegółowy repertuar znajduje się na stronie www.cinema3d.pl. Bilety na premierowe seanse można nabyć w kasach kin sieci Cinema3D, a już dziś są dostępne na stronie www.cinema3d.pl

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)