Organizują sztafetę serc by pomóc choremu Antosiowi

sobota, 30.7.2022 10:25 370 0

Antoś Sobecki dzielnie walczy o zdrowie i życie. Chłopczyk urodził się ze skomplikowaną wadą serca, której operacja nie jest refundowana przez NFZ. Mieszkańcy Świebodzic mobilizują siły, by pomóc Antosiowi w walce z chorobą. Przyjdź i pomóż.

- Gdy usłyszeliśmy diagnozę na badaniach prenatalnych, maleńki Antoś był jeszcze w brzuchu. ,,Wasz synek ma wadę serca, jest to najcięższa ze wszystkich wad, ma połowę serduszka - to HLHS..." Zawalił nam się cały świat. Jeździliśmy do różnych specjalistów w całym kraju, by szukać ratunku. Wszyscy potwierdzali brutalną diagnozę, a my z każdą kolejną wizytą baliśmy się coraz bardziej… To wtedy rozpoczął się nasz koszmar i niekończąca się walka o życie naszego synka - relacjonują rodzice Antosia.

 Antoś w 7 dobie życia przeszedł pierwszą operację. Powiedziano nam, że bez niej chłopiec umrze. Nie da się opisać słowami, co czują rodzice, którzy patrzą na swoje kilkudniowe dziecko z myślą, że to mogę być jego ostatnie chwile. Niestety, operacja nie powiodła się ze względu na stan zdrowia synka. Lekarze mogli tylko założyć bandingi na tętnice płucne, a mimo tego i tak doszło do komplikacji - Antoś jednej doby był otwierany trzy razy i doszło do krwotoku. Synek leżał zaintubowany prawie dwa tygodnie i walczył o każdą minutę, każdą godzinę, każdy dzień -mówią rodzice chłopca.

- Jesteśmy przerażeni, bo małe serce wciąż nie bije prawidłowo! Dźwięk szpitalnych maszyn znamy lepiej niż tykanie zegara. Błagamy, bo bez Was to się nie uda. Błagamy, bo wiemy, że z Waszą pomocą Antoś przezwycięży trudności i tym razem. Kochamy go bezgranicznie i bezwarunkowo. Nigdy się nie poddamy i będziemy walczyć o niego do ostatniego oddechu. Nigdy nie przestaniemy wierzyć, że przyjdzie dla nas czas spokoju. Kochani, pomóżcie nam zawalczyć o życie naszego synka - apelują  rodzice Antosia.

Mieszkańcy Świebodzic mobilizują siły, by pomóc Antosiowi w walce z chorobą organizując świebodzicką sztafetę serc. Impreza odbędzie się 13 sierpnia w Świebodzicach na stadionie przy ulicy Rekreacyjnej 1, start o godzinie 15. 00 - Już dziś zapraszamy na świebodzicką sztafetę serc, która polegać będzie na liczeniu łącznego dystansu, jaki pokonamy na Stadionie Rekreacyjnym OSIR Będziemy biegać dla Antosia przez cały czas trwania pikniku tworząc sztafetę ludzkich serc tych najwspanialszych serc niosących pomoc. Ponadto będzie maraton fitness, który poprowadzą dla was instruktorzy Klubu Senior + i OSIR Będą wypieki przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Bolesławicach, przez Seniorów z Klubu Senior + oraz naszych cudownych mieszkańców oraz słodkości od naszej lokalnej Śnieżki a do wypieków i słodkości najpyszniejsza kawa od Central Park Bistro.

Każdy, kto chciałby wesprzeć chłopca może dokonywać dobrowolnych wpłat na konto -  https://tiny.pl/99p8h.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)