komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 6 lipca 2020

Gotarda, Dominiki

Olszowa do przebudowy!

wtorek, 14.5.2019 08:56 , komentarze: 0 , odsłony: 1454
kategorie artykułu:

Firma "DROG-ZIEM" ze Stanowic, wyłoniona w trybie przetargu nieograniczonego na roboty budowlane, będzie realizować przebudowę ul. Olszowej w Strzegomiu na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 374 (przy Lidlu) do firmy Drobiarskiej Sp. z o.o. To świetna informacja dla mieszkańców tej części Strzegomia.

Planowany remont pn. ,,Przebudowa drogi gminnej 110734D - ul. Olszowa w Strzegomiu - etap 1" składa się z zadania 1 obejmującego przebudowę głównego ciągu ul. Olszowej na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 374 (przy Lidlu) do firmy Drobiarskiej Sp. z o. o. oraz z zadania 2 składającego się z przebudowy pętli autobusowej przy ul. Brzozowej. W ramach realizowanych robót budowlanych wykonana zostanie: nowa nawierzchnia jezdni z mieszanki mineralno-bitumicznej oraz chodników z kostki betonowej. W ramach inwestycji powstanie również sieć kanalizacji deszczowej i nowe oświetlenie typu LED. Przebudowane zostaną ponadto zjazdy do nieruchomości, fragmentami wykonane zostanie również pobocze gruntowe.

Planowany termin realizacji inwestycji to późna jesień br. dla zadania 1 oraz połowa przyszłego roku dla zadania 2. Planowany koszt realizowanej inwestycji to około 5 mln zł, z czego połowa pochodzić będzie z budżetu państwa.

- To świetna wiadomość dla wszystkich mieszkańców ul. Olszowej w Strzegomiu. Chcę podziękować władzom Strzegomia za wszelkie działania i niezwykłą determinację w realizacji tej ważnej inwestycji drogowej - podkreśla radny RM w Strzegomiu Paweł Rudnicki.

 

Wasze komentarze

piątek, 3.7.2020 08:51
73
czwartek, 2.7.2020 11:09
1
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele