Ogrody Światła w Zamku Książ i Palmiarni już od 28 października!

środa, 19.10.2022 20:44 2475 0

Ogrody Światła w Zamku Książ i Palmiarni – magiczne miejsce na mapie Dolnego Śląska.

Zamek Książ i jego otoczenie zachwycają o każdej porze roku. Jednak jesienią i zimą magiczny nastrój tego miejsca potęgują Ogrody Światła, czyli czasowa atrakcja dostępna na zamkowych tarasach i w wałbrzyskiej palmiarni.

Trasa przy Zamku Książ składa się z dekoracji, które nawiązują do historii zamku i zamkowego życia. Znajdziecie tu postacie na książęcym balu, uwielbiane przez księżną Daisy, róże, iluminacje na licznych fontannach oraz rycerzy i zjawy, tworzących trasę "Średniowieczny Książ". Całość uzupełnia nastrojowa muzyka.

W tym roku w Ogrodach Światła pojawią się uwielbiane przez wszystkich zamkowe koty. Psotne kocury pochowają się po terenie zamkowych tarasów, a zadaniem turystów, będzie ich odnalezienie w ramach dedykowanej gry terenowej. Atrakcją dla małych i dużych będzie możliwość wykonania zdjęcia w świetlistym wagonie Złotego Pociągu.

 

Oprócz tysiąca światełek na jednej z zamkowych ścian zobaczymy projekcję postaci księżnej Daisy. Wybór nie jest przypadkowy, ponieważ 2023 został ogłoszony Rokiem Księżnej Daisy von Pless w Wałbrzychu w 150 rocznicę urodzin i 80 rocznicę jej śmierci.

Druga część Ogrodów Światła znajduje się pobliskiej palmiarni. W egzotycznym otoczeniu pojawią się kolorowe żółwie, rybki, flamingi i papugi. Na terenie palmiarni ukryła się również iluminacja czterometrowej żyrafy, krokodyla i wieloryba.

SPRAWDŹ CENĘ BILETU - https://www.ksiaz.walbrzych.pl/turystyka/ogrody-swiatla/#ceny-biletow

GODZINY OTWARCIA OGRODÓW ŚWIATŁA 

niedziela - czwartek
od 17:00 do 20:00
  bilety można zakupić w pawilonie kasowym do 19:15 lub poprzez system online -https://bilety.ksiaz.walbrzych.pl/

 piątek - sobota
od 17:00 do 21:00 
  bilety można zakupić w pawilonie kasowym do 20:15 lub poprzez system online - https://bilety.ksiaz.walbrzych.pl/

 

Zachęcamy do zakupu biletów online na https://bilety.ksiaz.walbrzych.pl/ Bilety można okazać w wersji papierowej lub na ekranie urządzenia elektronicznego.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)