Odwołali prezesa OSIR-u bez wyjaśnienia

czwartek, 11.3.2021 10:04 2849 2

Sporo kontrowersji wywołała wczorajsza decyzja władz miasta o odwołaniu prezesa świebodzickiego OSIR-u i zastąpienie go byłym sportowcem, Jarosławem Pizuńskim.

Mariusz Gawlik prezesem miejskiej spółki był od maja 2019 roku, wcześniej doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. jako wieloletni szef OSIR-u w Wałbrzychu a później Aqua Zdroju. Decyzja burmistrza była dla samego zainteresowanego dosyć niespodziewana.

Bardzo dziękuję wszystkim, z którymi miałem przyjemność współpracować jako prezes OSiR Świebodzice sp. z o.o. Był to czas pracowity i trudny, ale myślę, że przyniósł pozytywne zmiany. Pomimo pandemii, OSiR pozostawiam w lepszej kondycji organizacyjnej i finansowej, niż zastałem. Najważniejsi są jednak ludzie, dlatego bardzo dziękuję wszystkim współpracownikom, którzy z życzliwością i zaangażowaniem pomagali mi w pracy na rzecz rozwoju OSiR-u.Pozostało sporo planów i zamierzeń, ale dzisiaj decyzją Władz Spółki, bez podania przyczyn, moja misja została przerwana - napisał na fb Mariusz Gawlik.

11 marca na miejskiej stronie internetowej pojawiła się informacja o zatrudnieniu w to miejsce Jarosława Pizuńskiego.

10 marca 2021 r. nowym prezesem OSiR Świebodzice Spółka z o.o. został doświadczony sportowiec, siatkarz wielu klubów na poziomie I i II ligowym, trener z doświadczeniem międzynarodowym Jarosław Pizuński. Działający od wielu lat aktywnie w obszarze promocji sportu. Panu Jarosławowi Pizuńskiemu serdecznie gratulujemy, mając nadzieję na bardzo dobrą współpracę. Z funkcji prezesa OSiR Świebodzice Spółka z o.o.  został odwołany Mariusz Gawlik, który zarządzał Spółką przez niespełna dwa lata. Ustępującemu prezesowi dziękujemy za współpracę, życzymy sukcesów w dalszej drodze zawodowej - czytamy w komunikacie.

Jaka była przyczyna rozwiązania umowy z Mariuszem Gawlikiem? - takie pytanie zadaliśmy świebodzickiemu magistratowi. Na odpowiedź czekamy. 

AKTUALIZACJA:

W odpowiedzi na nasze pytania Ilona Szczygielska, kierownik wydziału promocji, odesłała nas do komunikatu zamieszczonego na miejskiej stronie. 

 

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Covid 19 czwartek, 11.03.2021 10:40
Pan byly prezes zku...ł sie z PISem ...
Jasko czwartek, 11.03.2021 13:31
I prawidłowo. Gonić pisiorow