Tour de Pologne przejedzie przez nasz powiat i okolice. Będą utrudnienia
W związku z odbywającym się 12 sierpnia (poniedziałek) wyścigiem kolarskim Tour de Pologne, organizatorzy informują o zamknięciu drogi powiatowej na odcinku Przełęcz Tąpadła-Tąpadła-Wiry-Wirki-Gogołów. Wyżej wymienione odcinki zamknięte będą dla ruchu od godz. 13:45 na czas przejazdu wyścigu. Przejazd zawodników planowany jest w godz. 14:00-14:30.
Tegoroczny wyścig Tour de Pologne wystartuje 12 sierpnia spod wrocławskiej Hali Stulecia. Tradycyjnie składać się będzie z siedmiu etapów. Organizatorzy przedstawili trasy poszczególnych odcinków. W pierwszy dzień zmagań kolarze przejadą drogami powiatu świdnickiego, w tym przez samą Świdnicę.
W pierwszym dniu kolarskich zmagań zawodnicy będą mieli do pokonania trasę 159,3 km na odcinku Wrocław - Karpacz. Przejadą przez Kąty Wrocławskie, Sobótkę, Przełęcz Tąpadła, następnie przez powiat świdnicki: Tąpadła, Wiry, Wirki, Gogołów, Miłochów i Jagodnik do Świdnicy, gdzie przewidziano premię specjalną. Po pokonaniu świdnickich arterii skierują się na Modliszówkę, aby dotrzeć do Wałbrzycha. Przejadą przez strefę ekonomiczną, Szczawno-Zdrój, Czarny Bór, Krzeszów, Kamienną Górę, Przełęcz Kowarską i ukończą etap w Karpaczu. Meta stanowić będzie najwyższy punkt trasy - 818 m n.p.m. Premie lotne przewidziano w Sobótce i Czarnym Borze, premie specjalne w Świdnicy i przy Lake Hill w Karpaczu, a premie górskie na Przełęczy Tąpadła i Przełęczy Kowarskiej.
W kolejnym, najkrótszym etapie tegorocznego TdP zawodnicy rywalizować będą "na czas" na odcinku 15,4 km Mysłakowice-Karpacz. Całość trasy znajduje się na terenie powiatu karkonoskiego. Zawodników będzie czekać przewyższenie ok. 430 metrów.
Trzeci etap Tour de Pologne rozpocznie się w Wałbrzychu i zakończy w Dusznikach-Zdroju. Trasa o długości 156,5 kilometra prowadzi przez malownicze zakątki Dolnego Śląska. Z Wałbrzycha skieruje się w stronę Dziećmorowic, skąd przejedzie do Zagórza Śląskiego, następnie przez Niedźwiedzicę, Podlesie i Olszyniec przejedzie do Jugowic, stamtąd "górą" do Walimia, gdzie na kolarzy czekać będzie podjazd pod Przełęcz Walimską. Po pokonaniu tego górskiego etapu zjadą przez Rościszów do Pieszyc, gdzie do pokonania będzie kolejny podjazd, tym razem pod Przełęcz Jugowską, skąd zjadą przez Jugów i Ludwikowice Kłodzkie do Nowej Rudy, gdzie czekać będzie podjazd na Górę św. Anny, następnie przez Włodowice i Tłumaczów przejadą do Radkowa, gdzie pokonają pętlę Radków - Karłów - Szczytna - Polanica-Zdrój - Wambierzyce - Radków. Potem kolarze znowu pokonają odcinek Radków - Karłów - Szczytna i skierują się do Dusznik-Zdroju, gdzie zaplanowano metę zmagań. Na odcinku zlokalizowane są aż cztery premie górskie - na Przełęczy Walimskiej, Przełęczy Jugowskiej, Górze św. Anny i w Karłowie. Premię lotną przewidziano w Pieszycach.
Dopiero w czwartym, najdłuższym etapie kolarskich zmagań zawodnicy opuszczą Dolny Śląsk. Start zaplanowano w Kudowie-Zdroju. Zawodnicy skierują się przez Duszniki-Zdrój, Szczytną, Polanicę-Zdrój, Bystrzycę Kłodzką, Żelazno do Lądka-Zdroju, gdzie będzie czekał ich podjazd na Przełęcz Jaworową. Następnie kolarze przejadą przez Złoty Stok i Kamieniec Ząbkowicki do Ząbkowic Śląskich, gdzie "odbiją" w kierunku Ziębic, po czym skierują się przez Starczówek do Otmuchowa i przejadą pomiędzy Jeziorem Otmuchowskim a Nyskim do przygranicznego Kałkowa, po czym skręcą w kierunku Nysy, na wysokości Białej Nyskiej skręcą w prawo, przejadą przez Głuchołazy i zakończą zmagania w Prudniku. Trasa ma długość 195,3 km. Premia specjalna zlokalizowana będzie w Kamieńcu Ząbkowickim, premia górska na Przełęczy Jaworowej, a premie lotne w Bystrzycy Kłodzkiej, Ząbkowicach Śląskich i Otmuchowie.
W sumie przez siedem kolejnych dni rywalizacji (12-18 sierpnia) zawodnicy będą mieli do pokonania 1049,3 km. Pierwsze cztery etapy wyścigu rozegrają się na terenie naszego województwa. W pierwszy dzień zmagań zawodnicy przejadą drogami powiatu świdnickiego: odcinkiem Tąpadła-Wiry-Świdnica oraz "Modliszówką". Kolejne etapy rozegrają się w Karkonoszach, Górach Wałbrzyskich, Stołowych, Orlickich Bystrzyckich, Złotych i Bardzkich. Następnie zawodnicy przejadą na południe Opolszczyzny. Później rywalizacja przeniesie się na malownicze trasy województwa śląskiego i małopolskiego.
Więcej informacji na oficjalnej stronie wyścigu - TUTAJ.
Przeczytaj komentarze (1)
Komentarze (1)