[FOTO] Spotkanie branżowo-edukacyjne w Bawarii

środa, 28.9.2022 09:28 427 1

Delegacja w składzie: zastępca burmistrza Strzegomia - Tomasz Marczak, przewodniczący Komisji Oświaty i Wychowania - radny Paweł Durlik i prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wyrobów z Kamienia - Bogusław Solima w dniach 22-24 września uczestniczyła w spotkaniu branżowo-edukacyjnym w niemieckim mieście Eichstaett.

 Ta bawarska miejscowość znana jest w świecie z występowania licznych kamieniołomów wapieni jurajskich, w których zachowane są okazy skamieniałości. Od wielu lat Eichstaett współpracuje ze strzegomską branżą kamieniarską, wymieniając się doświadczeniami i sprawdzonymi praktykami.

W programie tegorocznego pobytu w Niemczech znalazła się m.in. wizyta w nowoczesnej szkole (Staatliche Berufsschule), która została wybudowana dla potrzeb szkolenia w zawodzie kamieniarza. Dyrektor szkoły - Wendelin Ferstl wyraził nadzieję na współpracę w kwestii szkoleń polskich uczniów i nauczycieli na nowoczesnych maszynach.

 Aby lepiej poznać specyfikę lokalnej gospodarki opartej głównie na wydobyciu jurajskiego wapienia, delegacja odwiedziła firmę VeroStone. Jej właściciele otrzymali od Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wyrobów z Kamienia certyfikat członka wspierającego.

Ważnym punktem była również wizyta w ratuszu, gdzie odbyło się spotkanie z burmistrzem Eichstaett - Arnulfem Neumayerem, podczas którego zadeklarowano współpracę w kwestii wspierania branży kamieniarskiej oraz współpracę edukacyjną.

foto - UM Strzegom

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Odpowiadasz na komentarz:
Dróbka
czwartek, 01.01.1970 01:00
Jak to dobrze, że tym razem nie pojechała stara ekipa, znana z nieudanych występów w Niemczech. Tym razem to wstydu nie będzie...może.
Dróbka czwartek, 29.09.2022 14:42
Jak to dobrze, że tym razem nie pojechała stara ekipa, znana z nieudanych występów w Niemczech. Tym razem to wstydu nie będzie...może.