Kolejny niewybuch znaleziony na terenie powiatu świdnickiego

piątek, 20.5.2022 14:27 908 1

 Na terenie powiatu świdnickiego regularnie ujawniane są różnego rodzaju niewybuchy, najczęściej pochodzące z okresu II wojny światowej. Pomimo iż stare, zardzewiałe i na pozór niegroźne, w rzeczywistości, pomimo upływu lat, nadal mogą być bardzo niebezpieczne. Dlatego też apelujemy o rozwagę i ostrożność w przypadku odnalezienia takich przedmiotów. Nie przenośmy ich, nie dotykajmy ich – a o takim znalezisku należy od razu powiadomić policję.

Wiosna w pełni, a z nią wiosenne prace porządkowe w ogrodach, na polach, łąkach czy innych terenach zielonych, podczas których można znaleźć niewybuchy  z czasów II wojny światowej. 

 -Wczoraj w godzinach porannych na terenie gminy Marcinowice w miejscowości Tworzyjanów podczas prac porządkowych w ogrodzie znaleziony został niewybuch. O znalezisku natychmiast został powiadomiony dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Na miejsce skierowani zostali policjanci z grupy minersko – pirotechnicznej, którzy potwierdzili fakt ujawnienia pocisku artyleryjskiego mocno skorodowanego, pochodzącego najprawdopodobniej  z czasów  II wojny światowej. Miejsce zostało zabezpieczone do czasu przyjazdu patrolu saperskiego z Głogowa, który przejął niebezpieczne znalezisko.  Dlatego też apelujemy o rozwagę i ostrożność w przypadku odnalezienia takich przedmiotów. W żadnym wypadku  nie próbujmy ich na własną rękę odkopywać, przenosić, czy też  rozbrajać. Takie  nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub kalectwem.  Apelujemy, aby w przypadku znalezienia  niewybuchu lub przedmiotu, który go przypomina, bezwzględnie zachować szczególną ostrożność i natychmiast powiadomić policję - informuje Oficer Prasowy KPP Świdnica mł. asp. Magdalena Ząbek.

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Odpowiadasz na komentarz:
czwartek, 01.01.1970 01:00
Dziękować niemiaszkom i ruskim za to że najechali niepodległe państwo w 39
sobota, 21.05.2022 21:58
Dziękować niemiaszkom i ruskim za to że najechali niepodległe państwo w 39