Kierowali pod wpływem narkotyków. Jeden trafił do aresztu, o losie drugiego zadecyduje sąd

środa, 18.5.2022 14:35 1407 1

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, Wydziału Prewencji świdnickiej komendy zatrzymali 20-letniego kierującego u którego przeprowadzone badanie na zawartość narkotyków w organizmie potwierdziło, że jest pod wpływem substancji psychotropowych, ponadto mężczyzna w chwili zatrzymania posiadał przy sobie ich zapas.

- 16 maja tuż przed północą funkcjonariusze patrolujący rejon miasta Świdnica zauważyli samochód osobowy marki Audi. Styl jazdy kierowcy był niepewny, co wzbudziło podejrzenia policjantów co do stanu jego trzeźwości. Po zatrzymaniu, okazało się jednak że 20-latek siedzący za kierownicą jest trzeźwy. Mężczyznę poddano badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych - informuje Oficer Prasowy KPP Świdnica mł. asp. Magdalena Ząbek.

 Dalsze czynności z mężczyzną wykazały, że jazda pod wpływem substancji psychotropowych to nie jedyne za co 20-latek usłyszy zarzuty. Przy mężczyźnie ujawniono metalowy pojemni z zawartością suszu  koloru brunatno -zielonego. Przeprowadzone badanie na  testerze narkotykowym wykazało, że  jest to marihuana, której zabezpieczono pół porcji. Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed Sądem.

W godzinach wieczornych Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego patrolowali ulice powiatu świdnickiego podczas wykonywania zadań służbowych w Żarowie zatrzymali kierującego pojazdem Volkswagen, którego styl jazdy był niepewny.

- Po zatrzymaniu, okazało się że 25-letni kierujący jest trzeźwy, ale za to bardzo nerwowy, a z pojazdu wydobywa się charakterystyczny zapach marihuany. W pojeździe – policjanci ujawnili dwa „foliowe zawiniątka” . Pierwsze z zawartością suszu koloru brunatno-zielonego, który po przebadaniu okazał się marihuaną oraz drugie z zawartością kryształków koloru białego, po przebadaniu okazało się że jest to metamfetamina. Łącznie zabezpieczono kilka porcji tych narkotyków - dodaje Oficer Prasowy KPP Świdnica.

Podczas całej interwencji mężczyzna był nienaturalnie zdenerwowany i szybko też wyszło na jaw dlaczego. Sprawdzenie w policyjnych bazach danych wykazało, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia zaległej kary pozbawienia wolności w wymiarze 5 miesięcy.

Ale jak się okazało to nie jedyne co mężczyzna miał na sumieniu ... 25-latka poddano badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do aresztu, gdzie będzie mógł rozmyślać nad swoim postępowaniem, za które odpowie przed Sądem. Grozi mu bowiem kolejne 3 lata pozbawienia wolności.

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Odpowiadasz na komentarz:
Obywatel
czwartek, 01.01.1970 01:00
Ale na tych komisariatach musza być nudy żeby takimi dziadami się zajmować
Obywatel środa, 18.05.2022 22:01
Ale na tych komisariatach musza być nudy żeby takimi dziadami się zajmować