Burmistrz Strzegomia ufunduje nagrody w konkursie promującym szczepienia, który przeprowadzi szkoła

poniedziałek, 6.9.2021 11:10 1485 2

Rozpoczął się już nowy rok szkolny 2021/2022, a wraz z nim już wkrótce – w 3. tygodniu września – ruszą szczepienia dla uczniów w wieku od 12 do 18 lat. Będą one prowadzone w szkołach, w specjalnie przystosowanych do tego punktach. Także uczniowie z gminy Strzegom będą mogli skorzystać z tej szeroko zakrojonej akcji.

W pierwszym tygodniu września (1–5.09) w gminnych placówkach oświatowych odbędą się lekcje wychowawcze i  spotkania z  rodzicami o  charakterze informacyjno-edukacyjnym. Jak zapewnia minister zdrowia, do szkół trafiły już materiały edukacyjne dotyczące szczepień przeciwko COVID-19.

W drugim tygodniu września (6–8.09) będą trwały przygotowania do realizacji szczepień m.in. zbieranie przez wychowawców zgód od rodziców i opiekunów prawnych na szczepienie dzieci. Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że w  trzecim tygodniu września ruszają szczepienia w szkołach w  całej Polsce.

Na podstawie zebranych informacji odnoście ilości chętnych na szczepienie szczepionką przeciwko COVID-19 zostanie opracowany przez Strzegomskie Centrum Medyczno-Diagnostyczne terminarz szczepień, który niezwłocznie zostanie przekazany do szkół. Warto podkreślić, że podczas szczepień uczniów na terenie szkoły mogą również zaszczepić się nauczyciele oraz najbliższa rodzina (po ustaleniu z dyrektorem szkoły). Dodajmy, że szczepionka przeciw COVID-19 jest darmowa i dobrowolna.

Burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta jest wielkim orędownikiem szczepień. Nic więc dziwnego, że zwraca się z gorącym apelem i jednocześnie prośbą, by jak najwięcej uczniów z naszej gminy poddało się szczepieniu. – Im więcej osób w  naszej gminie zaszczepi się, tym jest większa szansa, że pokonamy koronawirusa i  będziemy bardziej bezpieczni. Drodzy uczniowie, zaszczepcie się! Zróbcie to dla swoich babć i  dziadków, a także rodziców. To jest bardzo ważna i  odpowiedzialna decyzja – podkreśla burmistrz.

To jednak nie wszystko. Włodarz ufunduje nagrody w konkursie promującym szczepienia „Stop COVID-19 - zaszczep się”, który przeprowadzi szkoła. W konkursie wezmą udział uczniowie, którzy zaszczepią się do 31 października br. oraz uczniowie już zaszczepieni. Nagrodę otrzyma klasa, w której zaszczepi się najwięcej uczniów: 80% zaszczepionych – I miejsce, 70% zaszczepionych – II miejsce, 60% zaszczepionych – III miejsce.

 

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Odpowiadasz na komentarz:
Dwa oka
czwartek, 01.01.1970 01:00
Burmistrz Strzegomia, jak ten rząd PiS, rozdaje nasze pieniądze jak swoje. A może ja nie chcę by z moich podatków burmistrz dawał pieniądze na nagrody dla samobójców
Dwa oka poniedziałek, 06.09.2021 14:22
Burmistrz Strzegomia, jak ten rząd PiS, rozdaje nasze pieniądze jak swoje. A może ja nie chcę by z moich podatków burmistrz dawał pieniądze na nagrody dla samobójców
SZCZEPiony poniedziałek, 06.09.2021 13:08
Śmiertelna choroba za którą osoby zaszczepione mogą wygrać nagrody. Na...