Opiekowali się dzieckiem pod wpływem alkoholu. Maluch zmarł, akt oskarżenia trafił do sądu

wtorek, 27.7.2021 11:39 1995 2

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi dwojgu mieszkańcom Świdnicy, którzy pod wpływem alkoholu zajmowali się swoim 5-tygodniowym dzieckiem. Maluch zmarł 13 grudnia 2020 roku. Prokuratura Rejonowa w Świdnicy skierowała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie.

Konferencja prasowa z udziałem Marka Rusina, prokuratora rejonowego i jego zastępczni Beaty Piekarskiej-Kalety w grudniu 2020 r.

Feralnego dnia ok.godz.5 rano służby otrzymały wezwanie do jednego z mieszkań na terenie centrum Świdnicy. Dotyczyło one braku oddechu u niemowlęcia. Niestety, przybyły na miejsce lekarz, stwierdził zgon malucha, a rodzice decyzją prokuratury, zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

Jak się okazało opiekunowie byli kompletnie pijani: matka miała 1,5 promila w wydychanym powietrzu a ojciec 3 promile. Przeprowadzona sekcja zwłok wykluczyła udział osób trzecich w śmierci małego Nikodema. W jego organizmie jednak ujawniono alkohol, 0,18 promila, co oznacza, że matka karmiła dziecko będąc pijaną. Biegli nie ustalili co było przyczyną zgonu chłopca uznając, że w tym wypadku mamy do czynienia najprawdopodobniej z tzw. śmiercią łóżeczkową. Pomimo tego rodzice niemowlaka staną wkrótce przed sądem.

Za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia obu rodzicom grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Proces toczyć się będzie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

 

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Odpowiadasz na komentarz:
Ola
czwartek, 01.01.1970 01:00
Bez przesady. To już napić się nie można jak się ma dziecko? Śmierć łóżeczkowa i tyle. Sam lekarz stwierdził że było zadbane.
Ola środa, 28.07.2021 08:16
Bez przesady. To już napić się nie można jak się ma dziecko? Śmierć łóżeczkowa i tyle. Sam lekarz stwierdził że było zadbane.
środa, 28.07.2021 09:56
Niech napije się jedno z rodziców. Drugie powinno być trzeźwe