komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 24 listopada 2020

Flory, Emmy

Świdniczanin z kolejnym tytułem Mistrza Świata

środa, 12.8.2020 12:13 , komentarze: 1 , odsłony: 1129
kategorie artykułu:

Świdniczanin, Jurek Brzostowski zdobył kolejny tytuł Mistrza Świata tym razem federacji International Taekwondo Federation HQ Korea oraz Unified International Taekwondo Federation. Zawody w tym roku odbyły się w niecodziennych warunkach ze względu na pandemię Covid-19 zorganizowano je online. 

Jurek Brzostowski do swojej bogatej kolekcji mistrzowskich tytułów dołożył w tym roku kolejny. Tegoroczny jest szczególny ponieważ tradycyjna rywalizacja z tatami przeniosła się do Internetu. Ze względu na sytuację związana z koronawirusem I otwarte mistrzostwa świata w sportach walki ostały zorganizowane on-line. Ich organizatorem był Wojciech Dolny (IX dan taekwondo z Polski), który jest przedstawicielem federacji International Taekwondo Federation Hq Korea oraz Unified International Taekwondo Federation. W mistrzostwach wzięli udział różni przedstawiciele sportów walki z całego świata. Każdy zawodnik miał za zadanie w terminie od 5 do 20 maja 2020 r. nagrać film w którym ukazana była aktualna data (przykładowo z gazety) oraz wykonać dowolną formę tradycyjną, czyli układ ruchów, kopnięć, bloków i uderzeń ręcznych w odpowiedniej kolejności zgodnie z tradycyjną techniką. Całość oceniana była przez międzynarodową komisję sędziowską. W sumie do organizatora zostało przesłanych 347 filmów, które zostały uszeregowane według wieku oraz stopnia szkoleniowego (koloru pasa) zawodnika. Jurek Brzostowski wystartował w konkurencji seniorów czarnych pasów i zdobył pierwsze miejsce.

- Dla wielu zawodników formuła w jakiej odbyły się zawody była nowością. Mimo tego poziom był naprawdę wysoki, szczególnie pod względem technicznym. Nie było miejsca na jakiekolwiek błędy. Każdy układ musiał być dopracowany do ostatniego ciosu. Dodatkowym utrudnieniem były również egzaminy końcowe jakie w tym czym czasie odbywały się na AWF. Cieszę się, że sędziowie docenili przesłany przeze mnie film, bo włożyłem w jego przygotowanie wiele wysiłku – mówi Jurek Brzostowski. 

Świdniczanin niedawno obronił swoją pracę magisterską na Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu, gdzie ukończył kierunek sport, specjalność organizacja i zarządzanie sportem. Swoją przyszłość oraz karierę zawodową chce związać z rodzinnym miastem.

- Po 5 latach w Poznaniu, pomimo propozycji pozostania na uczelni, postanowiłem wrócić rodzinnego miasta - Świdnicy. Planuję rozpowszechniać aktywność fizyczną w naszym regionie, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Zachęcać do sportu oraz ruchu i zdrowego stylu życia. Nie chcę zdradzać konkretnych planów, aby nie zapeszać ale dowiecie się o nich w najbliższej przyszłości – mówi Jurek Brzostowski.

Jedne z pierwszych gratulacji złożyła Prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska, która spotkała się z Jerzym Brzostowskim zaraz po jego powrocie do rodzinnego miasta. 

Foto: W.Bąkiewicz/UM w Świdnicy.

 
Dodajesz odpowiedź do
Panie Jerzy, wielki szacun,brawo brawo brawo. Kto nie bawił się w szkołe walki nie wyobraża sobie jaki to wysiłek. Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję !!!!!!!!

czwartek, 08.13 17:49 autor: Dweteran


Wasze komentarze

Panie Jerzy, wielki szacun,brawo brawo brawo. Kto nie bawił się w szkołe walki nie wyobraża sobie jaki to wysiłek. Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję !!!!!!!!

czwartek, 13.08.2020 17:49:06 autor: Dweteran

piątek, 20.11.2020 13:49
poniedziałek, 16.11.2020 09:37
poniedziałek, 16.11.2020 08:47
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica