komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 4 sierpnia 2021

Dominika, Protazego

Konferencja prasowa prokuratury: 22-letni mężczyzna jest podejrzewany o zamordowanie 10-latki

niedziela, 16.6.2019 20:17 , komentarze: 10 , odsłony: 15811
kategorie artykułu:

22-letni mężczyzna, który jest podejrzewany o zamordowanie ze szczególnym okrucieństwem 10-letniej dziewczynki został zatrzymany w niedzielę, 16 czerwca w godzinach popołudniowych.

Przypominamy. Do okrutnej zbrodni doszło 13 czerwca. 10-latka ok. godz. 13.00 wyszła ze szkoły, a ostatni raz była widziana przy boisku szkolnym, ok. 200 metrów od swojego domu. Klika godzin po tym jak nie wróciła do domu rozpoczęto akcje poszukiwawczą, w którą zaangażowali się mieszkańcy, strażacy oraz policja.

Tego samego dnia, ok. godz. 17.45 zwłoki dziewczynki znalezione zostały przez kobietę spacerującą z psem, w lesie w okolicy Pożarzyska, czyli 6 km od Mrowin. Z oględzin wykonanych na miejscu zdarzenia przez prokuratora wynikało, że dziewczynka została brutalnie zamordowana i zgwałcona. Potwierdziła to wykonana sekcja zwłok. 

Przyczyną śmierci były rany kłute: w okolicy szyi oraz klatki piersiowej. Zbrodnia miała charakter seksualny. Potwierdzona została także tożsamość dziecka. Było to zabójstwo, ze szczególnym okrucieństwem - mówił prokurator Marek Rusin.

Na miejscu odnalezienia zwłok dziecka prokuratorzy zabezpieczyli ślady biologiczne, które poddawane są serii badań. Do działań mających na celu ustalenie zabójcy zaangażowanych zostało setki osób. 

Jak poinformował wcześniej Mariusz Ciarka z KGP w rozmowie ze stacją tvn, 16 czerwca został zatrzymany na terenie województwa dolnośląskiego 22-letni mężczyzna podejrzewany o morderstwo., który od początku był typowany jako sprawca. Nie jest to mieszkaniec gminy Żarów. 

Podczas oficjalnej konferencji, prokurator Pindera w obecności rzecznika Komendy Wojewódzkiej Policji nie potwierdził wieku zatrzymanego.

- Mężczyzna został zatrzymany dzisiaj w godzinach popołudniowych i nie jest mieszkańcem powiatu świdnickiego. Nie mogę ujawniać wieku, dla dobra śledztwa - mówi Mariusz Pindera z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. 

Prokuratura ma 48 godzin na postawienie podejrzewanemu zarzutów. Wtedy też podjęta zostanie decyzja o zastosowanie aresztu tymczasowego.

- Okrutny mord na 10-letniej Kristinie z Dolnego Śląska nie ujdzie płazem. Mężczyzna, podejrzewany o dokonanie tej potwornej zbrodni, został zatrzymany. Jeśli dotychczasowe ustalenia się potwierdzą i zebrane dowody zostaną w śledztwie zweryfikowane, to sprawca trafi przed sąd, a kierowana przeze mnie prokuratura dołoży wszelkich starań, by otrzymał jak najsurowszą karę. Wierzę, że nastąpi to możliwie szybko. Każdy, kto w tak w bezwzględny sposób krzywdzi dzieci, musi się liczyć z najsurowszymi konsekwencjami. W ściganiu tak bezwzględnych przestępców zawsze będziemy działać z największą determinacją. To obowiązek całego państwa, które pokazało w tej sprawie, że działa skutecznie. Bardzo dziękuję policjantom i prokuratorom za ich nadzwyczajne zaangażowanie i profesjonalizm. Mój zastępca prokurator Krzysztof Sierak, który na bieżąco nadzoruje to śledztwo, podkreślał w rozmowie ze mną zwłaszcza olbrzymie zasługi policjantów. Dziękuję im za to. Mam olbrzymi szacunek dla ich poświęcenia. Dziękuję też wszystkim Polakom, którzy starali się pomóc, przekazując organom ścigania cenne informacje. To najlepszy dowód, że w tragicznych chwilach i państwo, i jego funkcjonariusze, i obywatele potrafią stanąć na wysokości zadania. Oby takich tragicznych chwil było jak najmniej. Proszę o modlitwę za śp. Kristinę - mówi prokurator generalny, Zbigniew Ziobro.

***

10-letnia Kristina wraz z mamą i dwoma młodszymi siostrami mieszkała w Mrowinach od niedawna. Była wzorową uczennicą, bardzo lubianą wśród kolegów i lokalnej społeczności. Uczniom oraz ich rodzicom a także bliskim dziewczynki szkoła zapewniła pomoc psychologa. 

 
Dodajesz odpowiedź do
No i co do pudła go wsadzą żryc mu dadzą,ciepło, telewizor o nic się martwić nie musi, a dziecka nie ma

niedziela, 06.16 22:24 autor: M


Wasze komentarze

No i co do pudła go wsadzą żryc mu dadzą,ciepło, telewizor o nic się martwić nie musi, a dziecka nie ma

niedziela, 16.06.2019 22:24:56 autor: M

Zaje***m go w pudle jak psa w dwa dni skonczy w szarym worku na zamek bydlak pierd.....śćierwo ludzkie
niedziela, 16.06.2019 22:40 autor: Ddz

Powina być kara śmierci
poniedziałek, 17.06.2019 06:35 autor:

Mało wiarygodny, nie zrównowazony emocjonalnie mgr. Zbyszek zarządził ; łapajta byle kogo , ale aby było to już .... Pamiętajmy o ostatnich zwolnieniach z aresztu ludzi którzy garowali 20 lat będąc niewinnymi....Wówczas też propaganda zrobiła swoje ... Ps. Jak już wiemy temu młodemu nie postawiono zarzutów ....czyżby dowody były tzw.dęte ?
poniedziałek, 17.06.2019 07:51 autor:

Jaka ***** dajcie go nam ludzia sami go sadzic bedziemy a telewizja niech kreci i puszcza niech widza pedofile zboki dajcie ***a mi katowac go ***a leczyc a potem znow niech cierpi latami gnida
niedziela, 16.06.2019 22:49 autor: kkk

Hej, Panowie spod celi, zróbcie mu z dooopy jesień średniowiecza
niedziela, 16.06.2019 22:55 autor: Ana

Oby nie wymyślili że ścierwo jest niepoczytalne
niedziela, 16.06.2019 22:55 autor: Piotr

poniedziałek, 2.8.2021 17:27
3
poniedziałek, 2.8.2021 10:46
5
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D