Konferencja prasowa prokuratury: 22-letni mężczyzna jest podejrzewany o zamordowanie 10-latki

niedziela, 16.6.2019 20:17 16492 10

22-letni mężczyzna, który jest podejrzewany o zamordowanie ze szczególnym okrucieństwem 10-letniej dziewczynki został zatrzymany w niedzielę, 16 czerwca w godzinach popołudniowych.

Przypominamy. Do okrutnej zbrodni doszło 13 czerwca. 10-latka ok. godz. 13.00 wyszła ze szkoły, a ostatni raz była widziana przy boisku szkolnym, ok. 200 metrów od swojego domu. Klika godzin po tym jak nie wróciła do domu rozpoczęto akcje poszukiwawczą, w którą zaangażowali się mieszkańcy, strażacy oraz policja.

Tego samego dnia, ok. godz. 17.45 zwłoki dziewczynki znalezione zostały przez kobietę spacerującą z psem, w lesie w okolicy Pożarzyska, czyli 6 km od Mrowin. Z oględzin wykonanych na miejscu zdarzenia przez prokuratora wynikało, że dziewczynka została brutalnie zamordowana i zgwałcona. Potwierdziła to wykonana sekcja zwłok. 

Przyczyną śmierci były rany kłute: w okolicy szyi oraz klatki piersiowej. Zbrodnia miała charakter seksualny. Potwierdzona została także tożsamość dziecka. Było to zabójstwo, ze szczególnym okrucieństwem - mówił prokurator Marek Rusin.

Na miejscu odnalezienia zwłok dziecka prokuratorzy zabezpieczyli ślady biologiczne, które poddawane są serii badań. Do działań mających na celu ustalenie zabójcy zaangażowanych zostało setki osób. 

Jak poinformował wcześniej Mariusz Ciarka z KGP w rozmowie ze stacją tvn, 16 czerwca został zatrzymany na terenie województwa dolnośląskiego 22-letni mężczyzna podejrzewany o morderstwo., który od początku był typowany jako sprawca. Nie jest to mieszkaniec gminy Żarów. 

Podczas oficjalnej konferencji, prokurator Pindera w obecności rzecznika Komendy Wojewódzkiej Policji nie potwierdził wieku zatrzymanego.

- Mężczyzna został zatrzymany dzisiaj w godzinach popołudniowych i nie jest mieszkańcem powiatu świdnickiego. Nie mogę ujawniać wieku, dla dobra śledztwa - mówi Mariusz Pindera z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. 

Prokuratura ma 48 godzin na postawienie podejrzewanemu zarzutów. Wtedy też podjęta zostanie decyzja o zastosowanie aresztu tymczasowego.

- Okrutny mord na 10-letniej Kristinie z Dolnego Śląska nie ujdzie płazem. Mężczyzna, podejrzewany o dokonanie tej potwornej zbrodni, został zatrzymany. Jeśli dotychczasowe ustalenia się potwierdzą i zebrane dowody zostaną w śledztwie zweryfikowane, to sprawca trafi przed sąd, a kierowana przeze mnie prokuratura dołoży wszelkich starań, by otrzymał jak najsurowszą karę. Wierzę, że nastąpi to możliwie szybko. Każdy, kto w tak w bezwzględny sposób krzywdzi dzieci, musi się liczyć z najsurowszymi konsekwencjami. W ściganiu tak bezwzględnych przestępców zawsze będziemy działać z największą determinacją. To obowiązek całego państwa, które pokazało w tej sprawie, że działa skutecznie. Bardzo dziękuję policjantom i prokuratorom za ich nadzwyczajne zaangażowanie i profesjonalizm. Mój zastępca prokurator Krzysztof Sierak, który na bieżąco nadzoruje to śledztwo, podkreślał w rozmowie ze mną zwłaszcza olbrzymie zasługi policjantów. Dziękuję im za to. Mam olbrzymi szacunek dla ich poświęcenia. Dziękuję też wszystkim Polakom, którzy starali się pomóc, przekazując organom ścigania cenne informacje. To najlepszy dowód, że w tragicznych chwilach i państwo, i jego funkcjonariusze, i obywatele potrafią stanąć na wysokości zadania. Oby takich tragicznych chwil było jak najmniej. Proszę o modlitwę za śp. Kristinę - mówi prokurator generalny, Zbigniew Ziobro.

***

10-letnia Kristina wraz z mamą i dwoma młodszymi siostrami mieszkała w Mrowinach od niedawna. Była wzorową uczennicą, bardzo lubianą wśród kolegów i lokalnej społeczności. Uczniom oraz ich rodzicom a także bliskim dziewczynki szkoła zapewniła pomoc psychologa. 

Przeczytaj komentarze (10)

Komentarze (10)

Odpowiadasz na komentarz:
M
czwartek, 01.01.1970 01:00
No i co do pudła go wsadzą żryc mu dadzą,ciepło, telewizor o nic się martwić nie musi, a dziecka nie ma
M niedziela, 16.06.2019 22:24
No i co do pudła go wsadzą żryc mu dadzą,ciepło, telewizor o nic się martwić nie musi, a dziecka nie ma
Ddz niedziela, 16.06.2019 22:40
Zaje***m go w pudle jak psa w dwa dni skonczy...
poniedziałek, 17.06.2019 06:35
Powina być kara śmierci
poniedziałek, 17.06.2019 07:51
Mało wiarygodny, nie zrównowazony emocjonalnie mgr. Zbyszek ...
kkk niedziela, 16.06.2019 22:49
Jaka ***** dajcie go nam ludzia sami go sadzic bedziemy...
Ana niedziela, 16.06.2019 22:55
Hej, Panowie spod celi, zróbcie mu z dooopy jesień średniowiecza
Piotr niedziela, 16.06.2019 22:55
Oby nie wymyślili że ścierwo jest niepoczytalne
niedziela, 16.06.2019 21:11
Sku**iela będą ped**wać w pudle
Endriu niedziela, 16.06.2019 23:13
Niestety mamy takie prawo że będzie chroniony żeby mu nie...
Miss niedziela, 16.06.2019 21:33
Taka nasza sprawiedliwość, ze w ,,pudle" dostanie ochronę i chu*A...