[WIDEO] Wypis ze szpitala i wyniki badań przez internet? Udogodnienia dla pacjentów szpitala Latawiec

wtorek, 12.9.2017 13:39 5984 5

Co roku w szpitalu Latawiec pojawia się ok.30 tysięcy pacjentów. Aby ułatwić im korzystanie z usług placówki, już wkrótce wdrożony zostanie program e-usług. Odtąd wypis ze szpitala i wyniki badań będzie można pobrać internetowo.

Nowoczesny projekt wart ponad 3 miliony złotych w 85% został dofinansowany przez Unię Europejską. Na czym konkretnie będzie polegał? Pacjenci wraz z przyjęciem do szpitala będą proszeni o wyrażenie zgody na utworzenie im w systemie specjalnego konta na dedykowanej programowi stronie. Od tego momentu ich karta informacyjna, badania obrazowe będą dostępne on-line. Ma to znacznie ułatwić życie chorym oraz lekarzom. To jednak nie wszystko. Każda zmiana w historii choroby lub wynik nowego badania wpisany przez lekarz spowoduje wysłanie sms'a o nowym wpisie. 

Jak zapewniają inżynierowie kontraktu z firmy TDZ Technika dla Zdrowia dane wszystkich osób będą bezpieczne. Nad całością czuwa powołany do tego celu CSIZ- centrum, które monitoruje na bieżąco systemy przyznając im równocześnie certyfikaty najwyższych standardów.

Dotychczas podobne programy pomyślnie stworzono m.in. w Mazowieckim Ośrodku Pracy, warszawskim szpitalu na ulicy Inflanckiej czy też Szpitalu Psychiatrycznym w Radomiu. 

W sumie w świdnickiej placówce wdrożonych zostanie aż siedem e-usług: e-podpis, e-wypis, e-badanie, e-powiadomienie. Uzupełnią je trzy moduły: e-pralni,k e-zgłoszenia i e-zdarzenia niepożądanego.

Partnerami projektu zostali: SPZOZ MOZ w Świebodzicach, NZOZ Mieszko i PHUP Marconi. 

Realizacja programu zaplanowana jest na pierwszy kwartał 2018 roku.

Przeczytaj komentarze (5)

Komentarze (5)

Odpowiadasz na komentarz:
wdzięczna
czwartek, 01.01.1970 01:00
Jednocześnie z wypisem ludzie uratowani po przebytych zawałach serca powinni otrzymywać skierowanie do szpitali sanatoryjnych na rehabilitację ! Polecam szpital sanatorium w Jedlinie Zdroju .....
wdzięczna czwartek, 14.09.2017 08:40
Jednocześnie z wypisem ludzie uratowani po przebytych zawałach serca powinni otrzymywać skierowanie do szpitali sanatoryjnych na rehabilitację ! Polecam szpital sanatorium w Jedlinie Zdroju .....
adaś wtorek, 12.09.2017 21:25
Komu potrzebny wypis w internecie? Komu potrzebne wyniki badań on-line?Nie macie na co wydawać pieniędzy? Bo to nie Wasze pieniądze.A co z ochroną danych osobowych? Chcecie komuś wmówić że wszystkie te informacje będą bezpieczne w rękach jakiejś firmy "drucik" ? Giną dane klientów banków które za ciężkie miliony chronią swoje zasoby a to.......szkoda gadać.
środa, 13.09.2017 09:10
Ale o co ci chodzi? Wcześniej czy później systemy informatyczne pojawią się we wszystkich szpitalach. Skoro Latawcowi udało się pozyskać środki na to teraz, to niech działają.
wtorek, 12.09.2017 18:51
A no teraz to nie pracownicy tylko system informatyczny. Będzie ok
adaś wtorek, 12.09.2017 16:32
Już to widzę jak to działa na pismo nie mogą odpowiedzieć a tu udogodnienia. Zmienić dyrektora na młodego prężnego człowieka to będzie działało a nie półanalfabeta zasiadł i kieruje.