komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

czwartek, 9 lipca 2020

Lukrecji, Weroniki

Ocieplenie garaży jak zrobić to dobrze?

środa, 27.5.2020 11:06
kategorie artykułu:

Czy warto ocieplić garaż? Wiele osób zastanawia się nad tym pytaniem, ponieważ szuka...oszczędności w swoich inwestycjach budowlanych. W tym wypadku odpowiedź jest tylko jedna. Garaż, jeżeli tylko istnieje taka możliwość, powinien zostać ocieplony. W końcu nikt nie lubi wsiadać do wychłodzonego auta. Tym bardziej, jeżeli w garażu metalowym przebywamy dłużej, nie tylko zajmując się parkowaniem pojazdu. Czym więc ocieplić garaż?

Czym ocieplić garaż?

Brak wiedzy może spowodować, że wybierzemy nieodpowiedni materiał termoizolacyjny. W pierwszej kolejności należy się trochę o tym dowiedzieć, aby móc wybrać najlepszy materiał, dzięki któremu w garażu zawsze będzie ciepło.

Wielu specjalistów zaleca styropian o odpowiedniej grubości. Główną zaletą tego materiału jest fakt, że przy dużym zawilgoceniu powietrza, wykazuje się on minimalnym spadkiem ciepłochronności. O co tu dokładnie chodzi? Wystarczy podać przykład. Parkowanie auta w garażu metalowym, za każdym razem powoduje powstawanie w jego wnętrzu pary wody, która na dodatek będzie utrzymywać się przez długi czas - nawet po naszym wyjściu z garażu. Warto sobie uświadomić fakt, że najlepsza klimatyzacja może nie poradzić sobie z parnym powietrzem. Dlatego też to styropian, a nie wełna mineralna będzie lepszym materiałem, który będzie w stanie poradzić sobie przy ociepleniu garażu. Do innych zalet styropianu zalicza się również nie rozprzestrzenianie się ognia. Przy czym nie można powiedzieć, że wełna mineralna jest złym materiałem. Wręcz przeciwnie. Można ją również wykorzystać do ocieplenia podłoża lub dachu.

Im grubszy materiał termoizolacyjny, tym lepiej. Przy czym nie można przesadzać z grubością, ponieważ jednocześnie będziemy wpływać na pomniejszenie przestrzeni znajdującej się w naszym garażu. Ocieplenie całej konstrukcji budowlanej wykonuje się na zewnątrz, jak również wewnątrz budynku.

Zewnętrzne ocieplenie

Ocieplając budynek na zewnątrz musimy zadbać o prawidłowe położenie wszystkich warstw, jak również o efekcie wizualnym. W szczególności, jeżeli mamy do czynienia z garażem stanowiącym część budynku mieszkalnego. Dzisiaj wiele osób zwraca uwagę na to, dlatego i my nie możemy pokazać, że zapominamy o takich elementach. Ocieplenie garażu znajdującego się przy domu mieszkalnym powinno posiadać współczynnik przenikania ciepła U ≤ 0,3 W/(m²K). Nie zapominajmy jednak o tym, że na ocieplenie całego budynku nie ma wpływu tylko i wyłącznie materiał termoizolacyjny, jaki położymy na ścianach budynku. Weźmy również pod uwagę bramę, jaka będzie się znajdowała w wejściu. Jeżeli cały garaż zostanie ocieplony, a brama nie tylko będzie licha, ale również będzie nieocieplona, to możemy być pewni, że w garażu również będzie bardzo zimno. Brama garażowa zawsze musi być ocieplona. Na model nieocieplony można pozwolić sobie tylko wtedy, kiedy całość jest nieocieplona. Przy czym zimno w garażu na pewno dla nikogo nie będzie niczym przyjemnym.

Wewnętrzne ocieplenie

Nie tylko zewnętrzne ocieplenie jest ważne, ale również to znajdujące się w środku. W dużej mierze w takich wypadkach zwraca się uwagą na położenie odpowiedniego materiału na stropie. Nawet, jeżeli zdecydujemy się, że nie będziemy ocieplać całego budynku, to strop powinien posiadać odpowiedni materiał termoizolacyjny. Dlaczego? Ponieważ dzięki temu w gorącym lecie jego wnętrze nie będzie się tak mocno nagrzewać. W tym wypadku specjaliści zalecają stosowanie wełny mineralnej o odpowiedniej grubości. Jej położenie nie jest łatwe, dlatego przy braku odpowiednich umiejętności, warto poprosić o pomoc odpowiednich specjalistów. Należy wziąć również pod uwagę fakt, czy garaż w takim wypadku będzie ocieplany w całości, czy tylko w niewielkiej części. Od tego zależy zakup odpowiednich materiałów do wykonania izolacji cieplnej.

Garaż powinien mieć zawsze swoje ocieplenie. W szczególności, jeżeli mamy do czynienia z garażami betonowymi. Często można pozwolić sobie również na ocieplenie garażu blaszanego, dzięki czemu auto nigdy nie będzie tak mocno wychłodzone - w szczególności w zimie.

 

 
wczoraj, 13 godz temu
wczoraj, 13 godz temu
wtorek, 7.7.2020 13:44
poniedziałek, 6.7.2020 18:16
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD