komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 7 sierpnia 2020

Kajetana, Doroty

Nowy nabytek żarowskiego ZWiK-u

wtorek, 9.7.2019 09:31 , komentarze: 0 , odsłony: 684
kategorie artykułu:

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Żarowie będzie wykorzystywał w swojej pracy specjalistyczny pojazd do udrażniania kanalizacji.

Nowy nabytek to używany samochód Iveco wyprodukowany w 2010 roku wyposażony w nowe urządzenie ssąco-ciśnieniowe typu Combi.

Na zakup samochodu został rozpisany przetarg, w styczniu żarowska spółka podpisała umowę z wyłonionym wykonawcą na dostawę używanego pojazdu specjalistycznego do udrażniania kanalizacji z systemem odzysku wody typu WUKO. Umowę na zakup pojazdu podpisał jeszcze ówczesny prezes ZWiK Waldemar Baranowski. Koszt zakupu samochodu to kwota 180.318,00 złotych. - Stary sprzęt po wielu latach eksploatacji był już bardzo mocno wysłużony. Służył nam tylko do czyszczenia kanałów. Nowy pojazd posiada dwie funkcje: czyszczenie kanałów oraz odsysanie osadu. To dla nas bardzo ważne, ponieważ system kanalizacyjny gminy się rozrasta. Powstają nowe sieci kanalizacyjne oraz przepompownie ścieków. W tej chwili mamy ich kilkanaście, a docelowo będzie ich kilkadziesiąt. Część ssąca będzie także używana do odsysania osadów z przepompowni ścieków – mówi Krzysztof Bób Mistrz Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Żarowie.

Zakup pojazdu przyczyni się do zapewnienia niezawodnego działania sieci kanalizacyjnych oraz przepompowni i tłoczni ścieków zlokalizowanych na terenie gminy Żarów. Pojazd został zakupiony ze środków własnych Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Żarowie.

źródło: GminaŻarów

 

Wasze komentarze

czwartek, 6.8.2020 09:40
czwartek, 6.8.2020 08:49
wtorek, 4.8.2020 13:07
wtorek, 4.8.2020 10:04
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra