Nowoczesny sprzęt komputerowy dla szkół w gm. Jaworzyna Śl.

środa, 29.12.2021 13:01 396 0

Prawie 260 tys. zł będzie kosztować nowoczesny sprzęt komputerowy, jaki w najbliższym czasie trafi do szkół podstawowych z terenu gminy Jaworzyna Śląska. Wszystko w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”.

Do placówek oświatowych trafi sprzęt komputerowy o łącznej wartości 258 000 zł. Po 60 000 zł w przypadku szkół w Pastuchowie i Starym Jaworowie, 138 000 w przypadku szkoły w Jaworzynie Śląskiej.

Będzie to przede wszystkim sprzęt wyposażenia podstawowego, m.in. drukarki 3D z akcesoriami, sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, mikrofony, oświetlenie etc.), stacje lutownicze (do mikrokontrolerów) oraz sprzęt audiowizualny i do zajęć robotyki.

„Laboratoria Przyszłości” to program wsparcia dla szkół, mający na celu podniesienie warunków nauczania ucznia, zagwarantowanie mu dostępu do nowoczesnego sprzętu, rozwijanie jego zainteresowań i stworzenie szansy na rozwój zainteresowań. Wysokość dofinansowania uzależniona była od liczby uczniów uczęszczających do danej placówki. Pieniądze są już na kontach samorządów.

Źródło: jaworzyna.net

Dodaj komentarz

Komentarze (0)