Nowe urządzenia na placach zabaw w gminie Żarów

czwartek, 8.7.2021 12:30 464 0

Na placach zabaw w Żarowie, Imbramowicach i Mielęcinie oddano do użytkowania nowe urządzenia zabawowe. Najmłodsi mieszkańcy naszej gminy mogą aktywnie spędzać czas na zmodernizowanych placach zabaw, które wyposażone są w dodatkowe i bezpieczne urządzenia.

- W ramach zadania inwestycyjnego „Zagospodarowanie terenów publicznych, tj. budowa i doposażenie placów zabaw, siłowni zewnętrznych i stref relaksu na terenie miasta i gminy Żarów” doposażyliśmy w dodatkowe urządzenia zabawowe place zabaw w Mielęcinie, Imbramowicach oraz przy ul. Armii Krajowej w Żarowie. Dzieci mogą korzystać z nowego zestawu sprawnościowego oraz zabawowego ze zjeżdżalnią i karuzeli z siedziskami. Wszystkie urządzenia posiadają certyfikat bezpieczeństwa. Ponadto, na placu zabaw przy ul. Jodłowej w Żarowie dostawiliśmy nowe ławki i zamontowaliśmy tablice z regulaminem – mówi Agnieszka Gołuch z Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Inwestycje na gminnych placach zabaw zostały sfinansowane ze środków budżetu gminy Żarów. Łączny koszt wszystkich zadań to kwota ponad 30 tysięcy złotych.

Ponadto, przy Szkole Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach powstanie kolejny plac zabaw wyposażony w nowe i bezpieczne urządzenia: zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią, huśtawka bocianie gniazdo, sprężynowiec oraz tablicę z regulaminem. Nowy plac zabaw ma kosztować ponad 65 tysięcy złotych.

Źródło: nowa.um.zarow.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)