komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 29 lutego 2020

Lecha, Lutoslawa

Nowa inwestycja przy ul. Kazimierza Odnowiciela 3 w Świebodzicach

poniedziałek, 13.1.2020 08:00 , odsłony: 3946
kategorie artykułu:

W miesiącu listopadzie ubiegłego roku Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świebodzicach otrzymała pozwolenie na użytkowanie 45 mieszkań w nowo wybudowanym budynku przy ul. Kazimierza Odnowiciela 3 i przekazała mieszkańcom klucze do ich mieszkań. Kolejne mieszkania zostaną przekazane w I kwartale 2020 r. Budynek prezentuje się bardzo atrakcyjnie. To nowoczesna pięciokondygnacyjna zabudowa o prostej stylistyce, która świetnie komponuje się z pobliskimi budynkami na osiedlu.

Rozpoczęcie budowy drugiego budynku mieszkalnego przy ul. Kazimierza Odnowiciela w 2020 r.

Mieszkania lokatorskie kredytowe w Świebodzicach i w Żarowie  

Już w tym roku Spółdzielnia rozpocznie budowę drugiego budynku mieszkalnego wielorodzinnego w Świebodzicach. W pierwszym budynku powstało 75 mieszkań, a w drugim powstanie 95 o zróżnicowanej liczbie pokoi i metrażu. Budynek utrzymamy będzie w stylistyce już zrealizowanego budynku przy ul. Kazimierza Odnowiciela w Świebodzicach. Obecnie trwają prace projektowe.

Z uwagi na fakt, że dzięki nowym przepisom, będącym częścią programu Mieszkanie+, a mianowicie programowi SBC (Społeczne Budownictwo Czynszowe) w ramach Narodowego Programu Mieszkaniowego, o preferencyjne kredyty mogą starać się spółdzielnie mieszkaniowe na finansowanie mieszkań lokatorskich, Spółdzielnia nasza rozważa wybudowanie w nowym budynku przy ul. Kazimierza Odnowiciela w Świebodzicach część mieszkań o takim właśnie statusie – planowane jest przeznaczenie trzech klatek w budynku na mieszkania lokatorskie, a pozostałe mieszkania na odrębną własność. Wspomniany program ma na celu zapewnienie tańszego finansowania zwrotnego na realizowanie celów mieszkaniowych. Bank Gospodarstwa Krajowego skierował do spółdzielni mieszkaniowych w całej Polsce propozycję finansowania mieszkań lokatorskich, które udzielane jest na preferencyjnych warunkach, na 30 lat, a oprocentowanie kredytu stanowi jedynie stawka WIBOR, bez marży banku. Program ma wspomóc osoby, których na obecną chwilę nie stać na zakup własnego mieszkania. Jedynym kryterium ubiegania się o takie mieszkanie jest aktualny dochód oraz wniesienie wkładu własnego w wysokości 30% wartości lokalu. Spółdzielnia rozważa realizację mieszkań lokatorskich w dwóch wariantach: mieszkania lokatorskie bez możliwości wykupu na własność i z opcją wykupu na własność.Warianty te różnią się głównie wysokością oprocentowania. W wariancie dojścia do własności lokalu oprocentowanie kredytu stanowi - obok stawki WIBOR - dodatkowo marża banku, jednak marża banku ta jest zdecydowanie niższa, niż w innych bankach komercyjnych. Wówczas po spłacie, która może nastąpić jednorazowo nie wcześniej niż po 5 latach, bądź po 30 latach (maksymalny okres kredytowania) staniemy się właścicielami mieszkania. Ponadto w Żarowie, gdzie Spółdzielnia również posiada zasoby  planowane jest wybudowanie w okolicy basenu budynku z mieszkaniami lokatorskim. Obecnie trwają rozmowy Burmistrzem Żarowa w sprawie pozyskania przez Spółdzielnię gruntu pod tę inwestycję. 

Osoby zainteresowane mieszkaniami lokatorskimi w Świebodzicach i w  Żarowie oraz mieszkaniami na odrębną własność w Świebodzicach prosimy o składanie pisemnych podań w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach przy ul. Królowej Elżbiety 1A. Szczegółowe informacje dostępne są również na stronie internetowej Spółdzielni www.smswiebodzice.pl. Dodatkowych informacji udzielamy pod nr tel. 74 64 62 0 00.   

 
wczoraj, 16 godz temu
czwartek, 27.2.2020 12:15
czwartek, 27.2.2020 10:46
czwartek, 27.2.2020 09:32
czwartek, 27.2.2020 09:29
środa, 26.2.2020 10:05
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Pośrednictwo EUCO
Pośrednictwo EUCO
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SKUP AUT
SKUP AUT
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD