Nocny spacer zakończony zatrzymaniem

poniedziałek, 16.5.2022 14:40 1861 4

Strzegomscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych . Mężczyzna wzbudził zainteresowanie mundurowych swoim nerwowym zachowaniem- wyraźnie spowodowanym widokiem policjantów. Podczas kontroli funkcjonariusze przy mężczyźnie ujawnili i zabezpieczyli kilka porcji narkotyków. Kolejne porcje zabezpieczono podczas przeszukania mieszkania mężczyzny. Teraz o losie 48-latka zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Strzegomiu patrolując rejon miasta ok 1:20 w nocy zauważyli mężczyznę stojącego przy jednym z budynków. Na widok zbliżającego się do niego radiowozu, zaczął się nerwowo zachowywać, szukając wokół siebie miejsca, gdzie mógłby się schować i znalazł…48-latek ukrył się za rogiem budynku i z tego miejsca postanowił obserwować policjantów.

 - To zachowanie mężczyzny nie uszło uwadze policjantów. Szybko też poznali powód. Podczas kontroli osobistej mundurowi ujawnili przy 48-latku mały słoik z zawartością suszu koloru brunatno-zielonego. Badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczony susz to marihuana. Przy mężczyźnie policjanci zabezpieczyli kilka porcji tego narkotyku. Ale jak się okazało po przeszukaniu mieszkania mężczyzny, 48-latek miał jeszcze inne „zapasy”. W mieszkaniu policjanci ujawnili i zabezpieczyli kolejne porcje marihuany oraz metamfetaminy - informuje Oficer Prasowy  Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy  mł. asp. Magdalena Ząbek.

Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1100 porcji handlowych tych narkotyków.  Nielegalny towar trafił do depozytu, natomiast 48-latek do policyjnego aresztu. Mieszkaniec powiatu świdnickiego w sprawie usłyszał już zarzuty, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności, teraz Sąd zdecyduje o jego dalszym losie.

foto - KPP Świdnica

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

wtorek, 17.05.2022 15:32
Nie pisać ile grozi tylko zamykać na tyle co grozi!
Noszę bambosze piątek, 20.05.2022 20:40
Pozamykać wszystkich a my będziemy na nich zap.. dalać. Odechciewa...
wtorek, 17.05.2022 16:33
Że gostek przyglup! Mógł iść rzeką ale ty kretynie ormowcu...
koza poniedziałek, 16.05.2022 22:52
Do pierdla z nim