Niszczył plakaty wyborcze. O losie 52-latka zadecyduje sąd

czwartek, 29.2.2024 12:56 1027 0

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Strzegomiu ustalili i zatrzymali mężczyznę, który na terenie Strzegomia uszkodził kilka plakatów wyborczych, a także kierował groźby wobec jednego z kandydatów wyborów samorządowych. 52-latek usłyszał w tej sprawie zarzuty o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

- Na przestrzeni ostatniego tygodnia policjanci z Komisariatu w Strzegomiu otrzymali zgłoszenia dwóch komitetów wyborczych dotyczące uszkodzenia ich plakatów. Jeden z kandydatów zawiadomił także, że w stosunku do niego kierowane są groźby pozostawiane na jego plakacie wyborczym, które wzbudziły u niego uzasadnioną obawę ich spełnienia - mówi  asp. Magdalena Ząbek Oficer Prasowy KPP Świdnica.

Do pracy natychmiast włączyli się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Strzegomiu, którzy ustalili tożsamość mężczyzny podejrzanego o te czyny. Mężczyzna wczoraj został zatrzymany i usłyszał już zarzuty w sprawie, do których się przyznał.

O dalszym jego losie zdecyduje sąd. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Składamy serdeczne podziękowania dla mieszkańców Strzegomia za pomoc w ustaleniu sprawcy tego czynu.

PRZYPOMINAMY,że zgodnie z obowiązującym prawem w czasie trwania kampanii materiały wyborcze podlegają ochronie prawnej. Oznacza to między innymi zakaz ich niszczenia, usuwania, zamalowywania pod groźbą kary aresztu albo grzywny w wysokości do 5 tys. złotych.

Przepisy te reguluje artykuł 67 Kodeksu Wykroczeń.

foto - KPP Świdnica

Dodaj komentarz

Komentarze (0)