komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 19 czerwca 2021

Gerwazego, Protazego

Nieznany sprawca zniszczył billboard kampanii przeciwko przemocy i homofobii

poniedziałek, 7.6.2021 08:14 , komentarze: 9 , odsłony: 1372
kategorie artykułu:

W połowie maja Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę rozpoczęła kampanię „LGBT+ja” zachęcającą nastolatki do okazywania sojusznictwa i wsparcia dla swoich nieheteronormatywnych i transpłciowych rówieśników. W działania włączyła się także Świdnica. Billboardy pojawiły się przy ul. Szarych Szeregów w Świdnicy. Niestety, nieznany sprawca dokonał ich zniszczenia.

7 na 10 nastolatków LGBT+ w Polsce doświadcza homofobicznej i transfobicznej przemocy. W efekcie połowa nastoletnich osób LGBT+ mierzy się z objawami depresji, 70% ma myśli samobójcze. Ich dramatyczną sytuację potwierdzają codzienne zgłoszenia do telefonu zaufania 116 111. Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę rozpoczyna kampanię „LGBT+ja” zachęcającą nastolatki do okazywania sojusznictwa i wsparcia dla swoich nieheteronormatywnych i transpłciowych rówieśników.

Złe i okrutne słowa, na które nikt nie reaguje, brak działań profilaktycznych, granie kartą homofobii dla interesów politycznych stopniowo tworzą coraz większą przestrzeń dla aktów agresji i innych form dyskryminacji. Obojętność i brak dyskusji na temat praw mniejszości stają się de facto przyzwoleniem na krzywdę, również dzieci i młodzieży – mówi dr Monika Sajkowska, prezeska Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Nie mogę pojąć co kierowało człowiekiem, który zniszczył ten bilbord. W Świdnicy włączyliśmy się w świetną kampanię "LGBT+ja" Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Znaleźliśmy dobre miejsce na ekspozycję bardzo ważnych treści. Tymczasem ktoś kilka dni temu zniszczył billboard. Tej osobie dedykuję zamieszczoną wyżej informację (źródło FDDS). Może choć cień refleksji przemknie mu przez głowę, gdy znów chwyci za puszkę z farbą... - komentuje gorzko prezydent Świdnicy, Beata Moskal- Słaniewska.

 

Wasze komentarze

czwartek, 17.6.2021 13:40
1
czwartek, 17.6.2021 10:58
wtorek, 15.6.2021 11:55
1
poniedziałek, 14.6.2021 10:48
2
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica