Nietrzeźwi, bójka i barszcz Sosnowskiego. Interwencje straży miejskiej

sobota, 13.8.2022 12:58 676 0

W minionym tygodniu zrealizowano 127 interwencji. 

06.08.2022r. godz.1710 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od pracownika ochrony jednego ze sklepów przy ulicy Rolniczej dotyczące dwóch nietrzeźwych mężczyzn przebywających w pobliżu sklepu. Jeden z nich leżał przy sklepie w stanie upojenia alkoholowego, a drugi usiłował wyłudzać pieniądze od przechodniów. Na miejscu strażnicy zastali dwóch bezdomnych, doskonale znanych z licznych wcześniejszych interwencji. Jeden z mężczyzn został przewieziony do wytrzeźwienia do Policyjnej Izby Zatrzymań, drugi oddalił się z miejsca zdarzenia. Za swoje czyny obaj odpowiedzą przed sądem.

 

07.08.2021r. godz.350 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące bójki w rejonie jednego z lokali w Rynku. W zajściu uczestniczyło około 8 osób. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Po chwili do strażników dołączył wezwany patrol Policji. Sytuacja została opanowana. Czynności wyjaśniające w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy.

08.08.2021r. godz.1212 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące spożywania alkoholu w miejscu zabronionym przy Placu Drzymały. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili głoszenie. Jedna osoba została ukarana mandatem karnym, w stosunku do drugiej strażnicy skierują wniosek o ukaranie do sądu.

09.08.2022r. godz.1010 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące barszczu Sosnowskiego, rosnącego przy jednym ze sklepów na ulicy Ofiar Oświęcimskich. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze ustalili, że nie jest to groźna roślina lecz jej zupełnie niegroźny „kuzyn” – barszcz zwyczajny.

10.08.2022r. godz.1053 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące kobiety leżącej na chodniku przy ulicy Długiej. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Patrol potwierdził zgłoszenie, z osobą tą nie można było nawiązać żadnego kontaktu. Wezwano również pogotowie ratunkowe. Funkcjonariusze ułożyli kobietę w pozycji bezpiecznej nadzorując ją do czasu przyjazdu karetki. Po wstępnym badaniu poszkodowaną przewieziono do szpitala.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)