komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 16 czerwca 2021

Aliny, Benona

Niedzielski: druga dawka szczepionki powinna być podawana priorytetowo

środa, 5.5.2021 08:10 , komentarze: 0 , odsłony: 173
kategorie artykułu:

Druga dawka szczepionki powinna być podawana priorytetowo, a jeżeli jej chwilowo brakuje, to Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych "bardzo szybko reaguje i szczepionki są dostarczane" – zapewnił szef MZ Adam Niedzielski, pytany we wtorek o zdarzające się trudności ze szczepieniem drugą dawką.

Po uwadze, że zgodnie z zapewnieniami rządu każda osoba zaszczepiona będzie miała udostępnioną drugą dawkę, a zdarzają się sytuacje, że po przybyciu do punktu szczepień, zgodnie z wyznaczonym terminem, okazuje się, że punkt ten jest zamknięty albo szczepionek nie ma, Niedzielskiego zapytano, czy może zapewnić, że za 2-3 dni się to zmieni i szczepionki na drugą dawkę będą zapewnione.

"Mamy system logistyki tak ustawiony, żeby rzeczywiście druga dawka była priorytetowo podawana, czyli ona w pierwszej kolejności jest wypuszczana z magazynu do poszczególnych punktów" - zapewnił Niedzielski podczas konferencji prasowej w resorcie zdrowia.

Odnosząc się do problemów zgłoszonych w pytaniu, minister zaznaczył, że "jeżeli zdarzają się takie sytuacje, to tutaj Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych bardzo szybko reaguje i te szczepionki są dostarczane".

"Więc być może zdarzają się takie przypadki, ale to są rzeczywiście pojedyncze przypadki" - zaznaczył Adam Niedzielski. (PAP)

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 1 godz temu
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz